Програма: врятувати поставу - перевірена на собі!

Раптове оніміння рук, застало мене зненацька пару тижнів назад, налякало сильніше, ніж «несподівано» нагрянула сесія. Хоча я і підозрював, що причиною всьому діагностована ще в 15 років грижа, регулярно нагадувала про себе болями в спині, що віддають в бік і праву руку, - хвилювання чомусь посилилося саме зараз.

Ще в школі мені діагностували міжхребцеву грижу, наслідки якої я мало розумів, але нереально зрадів, коли лікар призначив мені лікарські порошки і легку гімнастику, а не змусив прописатися в лікарні. Так мені не довелося кидати звичний ритм життя: заняття в гойдалці, походи в гори та велопрогулянки. Хоча справедливості заради скажу, що в спортзалі я обмежував важкі навантаження. Згодом життя повернулося на круги своя, але хвороба нагадувала про себе в самий невідповідний момент.

Чому болить спина?

Крім гострого болю при нахилах, явного викривлення постави, я помітив, що мій сон погіршився, апетит пропав, з'явилися млявість і всесвітня печаль. Згадавши сюжет «Троє в човні», вирішив від гріха подалі обговорити свій стан з лікарем, зібрав всю волю в кулак і записався на прийом в Eurospine. Леся Володимирівна відразу ж почала розпитувати про мій спосіб життя, після чого перейшла до огляду. Я думав, що досить перевірити хребет, і сильно здивувався, коли лікар почала оглядати стопи. Виявляється, я ходжу і стою неправильно, тобто розподіляю навантаження на стопу нерівномірно. Підтвердилися мої нічні кошмари - у мене сколіоз грудного відділу хребта, хронічні болі і синдром сідничного нерва - Джею з «Троє в човні» і не снився такий «хворобливий букет»! Щоб я усвідомив весь масштаб проблеми, Леся Володимирівна зробила фото моєї спини в профіль і анфас. Тут-то я і побачив всі свої «косяки»: припухлість м'язів, плечі - на різному рівні, шия пішла вперед ... Когось я собі нагадую, ну точно - знак питання! Сидячий спосіб життя, зосереджена робота перед комп'ютером, що змушує витягати шию вперед, яка в свою чергу тримає важку голову з розумними думками, - ось вони, причини моїх бід. У такому положенні міжхребцеві диски не отримують достатнього харчування киснем і підсихають, що і викликає хворобу хребта. «І добре, що я прийшов на лікування в молоді роки» - гордо озвучив я своє рішення. Яке ж було моє здивування, коли лікар сказала, що навіть 70-річні пацієнти можуть «вирівнятися», так як наш організм чудово піддається реабілітації в будь-якому віці!

Вислухавши мої скарги на біль при різких рухах, лікар призначила МРТ шийно-поперекового відділу. Воно-то і допоможе побачити м'язи в розрізі і зрозуміти, що там з ними насправді відбувається. Я вже було хотів попросити універсальну пігулку від хворобливих відчуттів, але Леся Володимирівна випередила мене, направивши на «тестовий» масаж.

Суть оздоровчої програми

Клініка Eurospine дотримується безмедикаментозного методу лікування. Масажисти та реабілітологи - ось вони чарівники нашого часу. У мережі Eurospine дійсно працюють надлюди! Маніпуляції масажиста «вирвали» мене з реальності і повернули до життя тільки через 15 хвилин. Такий масаж допомагає фахівцеві зрозуміти, де знаходяться підступні больові точки. Для мене ж він став розслаблюючим раєм в кам'яних джунглях метушливого міста. Впливаючи на «точки напруги», масажист змушував скорочуватися найглибші м'язи спини, які зазвичай не активні і не функціонують правильно. Після несильного болю наступало дуже приємне відчуття тепла, я відчув кожен м'яз і нерв свого тіла.

Повернувшись до лікаря Олесі після дози ендорфінів, я тут же отримав корисні рекомендації. По-перше, потрібно виключити з раціону каву і пиво, що вимивають кальцій з організму. Якщо з першим я готовий легко розпрощатися, то без другого в розпал Чемпіонату Європи з футболу буде якось сумно, але що поробиш - здоров'я важливіше. Як виявилося, для розтяжки спини підійде і домашній фітбол. Треба сьогодні запозичити у подруги цю чудо-штуку: ось вона здивується моєму інтересу до пілатесу! Природно потрібно відмовитися від сильних фізичних навантажень і спати не менше 8 годин (так і запишемо, вставати не раніше полудня і відмовитися від прибирання квартири).

Рух перемагає біль в спині

Ну і, мабуть, найцікавіший момент сьогоднішнього насиченого дня - спортивний зал з вертебрологічними тренажерами. Мені здається, що синонім «реабілітології» в цій клініці - повний релакс. Під час першого заняття на лаві-тренажері, лікар пояснив, що витягування мого страждаючого хребта і розслаблення м'язів відбуватимуться під силою власної ваги. Рухи в цій методиці - дуже повільні. Відмінно, в процесі встигну обміркувати плани на відпустку!

Поступово до моєї  розтяжки додадуться силові вправи на ТіРексе (TRX-петлі) з нахилами і приседами. Попрацювавши з шиєю, на наступному занятті лікар підключить спину, потім груди, поперек - думаю, нудно не буде. Головне проходити сеанси щодня, в процесі коментуючи свої відчуття реабілітолога.

У висновку лікар Олеся Володимирівна пообіцяла, що до кінця програми, а мені прописали 45 занять і масажі, я «підросту» на 2 см. З кожною хвилиною відкриваю все більше переваг рівної спини!

Лікар  Ізмайлов  Дмитро  Гарисонович на Doc.ua
Дмитро Гарисонович - заслужений діяч физичної культури і спорту. Участник 3-х олімпіад (2000,2004,2008рр.). Лікар 3-ох олімпійських чемпіонів. (Шаріпов, Гончаров, Нікітін). Спеціалізується на лікуванні і реабілітації хребта та суглобів. Займається лікуванням та корекцією таких захворювань та станів як: ишиас, люмбалгия, радикуліт, остеохандроз, варикоз (не оперативний метод), сколіоз, межреберна невралгія, спортивні травми, реабілітація після операцій, артрози, артрити, невралгії, неврити, синдром хронічної болі.
Медична практика лікаря Ізмайлова
вул. Льва Толстого 9а на карті
Шевченківськийм. Палац Спортум. Площа Українських Героїв
Консультація 800 грн
Оберіть бажаний час прийому та чекайте підтвердження
keyboard_arrow_leftпт 03  трав.сб 04  трав.нд 05  трав.keyboard_arrow_right

Поширені запитання: