Статті за напрямком Офтальмологія

Блог ЗМІ про нас Для лікарів Статті Новини партнерів Новини сервісу
Онлайн-сервіс пошуку лікаря DOC.UA дізнався у фахівців офтальмологічної клініки «Айлаз», як пацієнтам підготуватися до лазерної корекції зору, включаючи питання носіння макіяжу на обличчі і очах перед і після процедури корекції
Косоглазие – не приговор, а болезнь, вылечить которую можно и нужно. При своевременном обнаружении заболевания нужно приложить максимальные усилия для того чтобы реабилитировать ребенка к школе. Лечение косоглазия у детей комплексное и в каждом конкретном случае индивидуальное.
Дальтонізм або колірна сліпота - це особливість зору, при якій людина не бачить або не розрізняє відтінки деяких квітів. Здавалося б, що такого вже страшного в тому, що людина не розрізняє кольори ?! В принципі, нічого, поки справа не доходить до певних сфер нашого життя і професій.
Ймовірно, з Вами таке траплялося: перед очима з'являлися невеликі розпливчасті сіруваті плями. Ви можете помітити їх, коли читаєте, дивіться на світлу поверхню або на безхмарне небо. Так що це за цятки і чому вони виникають?
Зір дитини в наш час став ще вразливішим: збільшилася навантаження в школі, поява ігрових приставок, комп'ютер і телевізор наносять часом непоправної шкоди ще несформованим очам малюка. Про те, як цьому протистояти, читайте в статті DOC.UA.
Школа стає справжнім випробуванням для зору дитини. Невтішна статистика говорить про прогресування короткозорості серед школярів. Якщо в початкових класах з цією проблемою стикаються 8-10% дітей, то закінчують школу з цим діагнозом 25-30% випускників.
Недавні дослідження, проведені в Швеції, показали, що косоокість впливає на формування психіки у дитини навіть тоді, коли дитина (2-3 років) не усвідомлює свого косметичного недоліку. Непосидючість, нервозність, погана здатність до запам'ятовування - можуть бути наслідками косоокості.
Тенденція останніх років вказує на те, що лідери ринку виробників офтальмологічних препаратів багато уваги стали приділяти розробкам медикаментів, здатним лікувати так звані «плаваючі помутніння». Дана тенденція утворилася через велику кількість скарг людей старше 65 років на появу перед очима плаваючих мушок.
У сучасному світі діти також сильно схильні до захворювань очей, як і дорослі. Це пов'язано з активним входженням електронних пристроїв в наше життя, але чи означає це, що діти від цього матимуть проблеми із зором? Розбиралася в цьому офтальмолог вищої категорії, співробітник центру АІЛАЗ - Ольга Бондаренко.