Блог за напрямком Гастроентерологія

Блог Новини DOC.UA Лікарям Гід здоров'ям Поради лікаря Що робити, якщо...
Зимові свята — це низка вихідних, під час яких прийнято багато готувати і, відповідно, багато їсти. Вчорашні салати та інші страви мають термін зберігання, про що не варто забувати, щоб потім не страждати через неприємних наслідків для здоров'я
Харчове отруєння – це захворювання, викликане вживанням зараженої їжі. Інфекційні організми, включаючи бактерії, віруси та паразити, або їх токсини є найпоширенішими причинами харчових отруєнь. Дедалі більше людей зіткнулися з цією проблемою, адже через постійне відключення світла дуже складно зберегти продукти у свіжому вигляді. А зіпсовані продукти – це основна причина отруєння. У цій статті ми докладніше розповімо про те, що таке харчове отруєння та як його уникнути.
Що таке печія? Печія є поширеним симптомом кислотного рефлюксу, стану, при якому частина вмісту шлунка потрапляє у стравохід. Це створює пекучий біль у нижній частині грудної клітини. Періодична печія є звичайним явищем і не викликає занепокоєння. Більшість людей можуть впоратися з дискомфортом від печії самостійно, змінивши спосіб життя та прийнявши ліки, що відпускаються без рецепта. Печія, яка виникає частіше або заважає вашому повсякденному життю, може бути симптомом серйознішого захворювання, що потребує медичної допомоги. У цій статті ми розповімо докладніше, що таке печія і як вона проявляється.
Якщо у вас болить живіт чи кишківник, можливо, у вас один із таких поширених станів, як гастрит чи панкреатит. У цій статті ми розповімо про те, як впоратися з цими захворюваннями, а саме – про дієти при гастриті та панкреатиті.
Діарея – причини розладу травлення, симптоми і способи лікування у дорослих і дітей. Що потрібно для профілактики діареї.
Що таке тюбаж, про його показання та протипоказання, а також які є методики проведення сліпого зондування розповідаємо у статті.
Настало довгоочікуване літо. Тепло, зелень, велика кількість ягід, фруктів, овочів радують нас. Разом з тим, у цей проміжок часу нерідко реєструються харчові отруєння та кишкові інфекції. Адже саме ранні ягоди, фрукти й овочі часто стають причиною отруєння.
Харчове отруєння - це гостре патологічний стан, який виникає внаслідок вживання в їжу токсичних або неякісних продуктів харчування, а також їжі та напоїв в надмірній кількості.
Гостра кишкова інфекція (ГКІ) — це група захворювань, збудниками яких є віруси і бактерії, що вражають слизову оболонку шлунка і кишечника (рідше ротоглотки). Потрапляючи в травний тракт, вони провокують нудоту, гастрит з блювотою, гостру діарею і як наслідок — зневоднення організму. Характерні симптоми включають також загальну інтоксикацію (отруєння), яке може проявлятися в легкій, помірній та тяжкій формі
Більшість українців з нетерпінням чекають зимових свят. У багатьох, незважаючи на Різдвяний піст, новорічна ніч асоціюється з пізньою ситною вечерею, яка не обходиться без олів'є, оселедця під шубою, ікри, шампанського та мандаринів. Чи можна наїстися олів'є на рік вперед, чим загрожує нічне переїдання і як вберегтися від наслідків застіль — корисною і потрібною інформацією поділилась гастроентеролог КНП "Київський міський консультативно-діагностичний центр" Людмила Огіря
Показати ще 7 статейautorenew