Які вітаміни пити взимку?

Вітаміни потрібні взимку нашому організму, так само як теплий одяг нашому тілу. Багато людей стикаються з такими симптомами, як втома, погіршення стану здоров'я та навіть легка депресія, але мало хто усвідомлює, що причиною цих проблем може бути дефіцит вітамінів взимку. У цій статті ми розповімо про те, як розпізнати авітаміноз, які вітаміни потрібні взимку, а також про те, звідки брати вітаміни взимку.

Симптоми нестачі вітамінів взимку

Авітаміноз – це дефіцит в організмі одного або групи вітамінів. Найчастіше він трапляється навесні, проте нестача вітамінів узимку – не менш часте явище. Відсутність збалансованого харчування, недостатня кількість у раціоні продуктів, що містять корисні речовини та вітаміни – все це призводить до авітамінозу взимку.

Основні ознаки та симптоми нестачі вітамінів взимку включають:

• ламке волосся та нігті;
  • тріщини у куточках рота;
  • кровоточивість ясен;
  • м'язова слабкість;
  • проблеми із пам'яттю;
  • задишка;
  • нерегулярне серцебиття;
  • оніміння або поколювання в руках та ногах.

Лікар  Царук Євген Григорович на Doc.ua
Займається ефективним лікуванням порушення працездатності, депресивних станів, синдрому хронічної втоми, страхів, тривоги, апатії та млявості, порушення сну, шизофренії, психічних розладів в осіб похилого та старечого віку. Лікувально-профілактична робота серед пацієнтів психіатричного, наркологічного профілів. первинний огляд пацієнта, встановлення попереднього діагнозу, призначення лікування з подальшим підбором підтримуючого лікування. Також веде прийом англійською мовою.
Багатопрофільний комплекс наркології та психіатрії "РЕНЕСАНС - КИЇВ"
Онлайн консультація (Viber, Whatsapp, Telegram, Skype, ZOOM) Консультація 30 хв. – 1800 грн; 45 хв. -2100 грн; 60 хв. – 2500 грн; Пакет "Преміум" (Психодіагностика, Тестування, Індивідуальна психотерапія, Призначення лікування, Супровід під час лікування) – 4500 грн. Кодування від алкоголізму - 5000 грн; Комбіноване кодування від алкоголізму («Дисульфірам» + Довженка) – 11500грн; Консультація англійською мовою 45 хв.-3000 грн. Виїзна консультація – 5000 грн.
вул. Озерна, 3на карті
Дарницькийм. Славутичм. Осокорким. Харківськам. Позняки
Виклик додому
Консультаціявід 2100 грн
Оберіть бажаний час прийому та чекайте підтвердження
пт 19  квіт.сб 20  квіт.нд 21  квіт.keyboard_arrow_right

Які вітаміни пити восени

Які вітаміни пити восениЯкі вітаміни пити восени

Починати зміцнювати імунітет ми рекомендуємо ще з осені, адже саме в осінньо-зимовий період кількість вітамінів у їжі різко зменшується, через що можуть почастішати захворювання та виникнути дефіцит у дорослого або дитини. Тому слід зміцнити наш природний захист за допомогою вітамінів заздалегідь. Отже, ми підготували вам список того, які вітаміни пити восени, і в яких продуктах вони містяться.

Які вітаміни пити восени:

1. Вітамін С. Він є одним з основних вітамінів, необхідних для підтримки імунної системи. Якщо ми не можемо задовольнити потреби нашого організму у вітаміні С, він може виявитися нестійким до хвороб. Ми можемо отримати цей вітамін практично з усіх цитрусових, таких як апельсин, лимон та мандарин. Також полуниця та ківі багаті на вітамін С.
  2. Вітамін D. Цей вітамін покращує настрій, зміцнює кістки та рятує нас від втоми. В осінні місяці ми позбавлені сонця, через що наша потреба у вітаміні D також зростає. Ми можемо отримати вітамін D з таких продуктів, як молочні продукти, жирна риба та яйця.
  3. Вітамін Е містить антиоксиданти, які захищають клітини від раку. Дефіцит цього вітаміну викликає пошкодження нервів та різні захворювання. З такими продуктами, як мигдаль, олія та авокадо, ми можемо задовольнити потреби нашого організму у вітаміні Е.
  4. Вітаміни групи В грають вирішальну роль у підтримці захисного механізму нашого організму. Ми можемо отримувати вітаміни групи В із харчових джерел, таких як яйця, молочні продукти, м'ясо, броколі, шпинат, цитрусові, авокадо та банани.
  5. Вітамін А є одним із найважливіших вітамінів як для здоров'я очей, так і для імунної системи. Ми можемо отримати вітамін А з таких продуктів як жирні сорти риби, печінка, морква, гарбуз, помідори, яєчні жовтки.
  6. Омега-3. Ці поліненасичені жирні кислоти дуже важливі у підготовці організму до осінньо-зимового періоду. Вони беруть участь в обміні речовин, допомагають зміцнити кістки, покращити стан волосся, нігтів та шкіри, а також стимулювати роботу мозку. Жирна риба, горіхи, яйця, шпинат, оливкова, лляна та інші рослинні олії багаті на Омега-3.

Необхідні вітаміни взимку

Взимку наш організм особливо потребує вітамінів для здоров'я. І ключ до цього – здорове та збалансоване харчування. Є певні хороші вітаміни на зиму, які ви повинні включити до свого раціону, щоб підготувати свій організм до холоду. Взимку вітаміни необхідні для підвищення імунітету, вітаміни для бадьорості та енергії, а також для запобігання сухості й тьмяності шкіри та волосся. Віддавайте перевагу продуктам з максимальним вмістом клітковини, мінералів та вітамінів. Вживайте якнайбільше зелені, фруктів та овочів. Докладніше про те, яких вітамінів не вистачає взимку, а також про те, які потрібно приймати вітаміни взимку та де міститься велика кількість корисних зимових вітамінів розповідаємо далі.

онлайн-консультація по телефону з терапевтом

Вітамін С

Вітамін С або аскорбінова кислота – один із найважливіших вітамінів на зиму. Це природний підсилювач імунітету, що міститься у ряді сезонних овочів та фруктів. Вітамін С має дивовижні противірусні властивості, допомагає зменшити ризик зараження вірусними інфекціями, скоротити тривалість хвороби та зменшити її тяжкість. Тому, вибираючи вітаміни для імунітету взимку, обов'язково вживайте вітамін С, щоб запобігти застуді, кашлю та іншим сезонним захворюванням.

Оскільки організм не виробляє вітамін С, необхідно отримувати його з їжею, або з добавками. Ці продукти є хорошими джерелами вітаміну С:

• болгарський перець (містить майже втричі більше вітаміну С, ніж апельсини);
  • цитрусові (апельсини та лимони);
  • полуниця, ківі, яблука;
  • капуста броколі;
  • листова зелень;
  • картопля, помідори;
  • журавлина, шипшина, обліпиха.

Додатково можна придбати вітамін С у жувальних пігулках: Солгар Вітамін С, Солгар Естер-С плюс, Now Вітамін С-500, Зест ЕфферВіт С.

Вітамін D

На жаль, нестача вітаміну D взимку - не така вже й рідкість. Чи отримуємо ми вітамін D взимку? Наше тіло виробляє цей «сонячний вітамін», коли шкіра піддається впливу сонячного світла, що може бути трохи проблематичним взимку, коли дні коротші та надто холодні, щоб проводити багато часу на відкритому повітрі. Чому цей жиророзчинний вітамін Д3 взимку такий важливий для нас? Він зміцнює нашу імунну систему та захищає нас від інфекцій, допомагає боротися із зимовою нудьгою, а також зміцнює кістки, оскільки допомагає організму засвоювати кальцій.

Як отримати вітамін D взимку? Ці продукти є хорошими джерелами вітаміну D взимку:

• жирна риба (лосось, тунець та сардини);
  • печінка тріски;
  • молочні продукти;
  • гриби;
  • тверді сири.

Як заповнити вітамін D взимку? Якщо у вас уже є дефіцит, ви не зможете виправити його, просто вживаючи продукти, що містять вітамін D. У цьому випадку вам необхідно звернутися до лікаря, який може призначити прийом добавок. Взимку ви повинні отримувати близько 5000 МО (міжнародних одиниць) вітаміну D на день.

Додатково можна придбати вітамін D у капсулах та краплях: Аквадетрим, Декрістол, Олідетрим, Декап.

Вітамін А

Вітамін А (ретинол) – жиророзчинний вітамін, який теж потрібно пити взимку. Цей вітамін діє як антиоксидант і підтримує здоров'я очей, кісток, зубів та м'яких тканин. Він також зміцнює імунну систему, збільшуючи природний захист організму та знижує ризик зараження інфекціями. Вітамін А особливо корисний для вагітних жінок, оскільки сприятливо впливає на ріст та розвиток плода.

Організм людини здатний сам виробляти вітамін А з бета-каротину (попередника вітаміну). Де брати вітаміни взимку? Ці продукти є хорошими джерелами вітаміну А та бета-каротину:

• тунець;
  • яйця;
  • молочні продукти (молоко, творог, сир);
  • морква, картопля;
  • листові зелені овочі (шпинат, капуста та рукола);
  • авокадо;
  • м'ясо, печінка;
  • абрикос, персик, диня.

Додатково можна придбати вітамін А в капсулах: Вітамін А капсули, Now Вітамін А, Ретинолу ацетат розчин масляний.

Вітаміни групи B

Які вітаміни потрібні взимку? Вітаміни групи B безумовно потрапляють у цю категорію, підтримуючи здоров'я клітин та підтримуючи почуття енергії. І так, ми маємо на увазі вітаміни (у множині), тому що існують різні типи вітамінів групи B, які мають різні переваги. B-12 допомагає регулювати нашу нервову систему, а B-6 допомагає тілу перетворювати їжу на енергію. B-1 та B-2 також перетворюють те, що ви їсте, в енергію, але, крім того, покращують здоров'я нервової системи, прискорюють оновлення клітин та підтримують добрий зір. Які вітаміни краще попити взимку? У холодні місяці найбільш корисний B-12, оскільки він може покращити настрій та підвищити енергію, якої так не вистачає взимку.

Де знайти вітаміни взимку? Ці продукти є хорошими джерелами вітаміну В:

• цільне зерно;
  • червоне м'ясо;
  • печінка;
  • горіхи;
  • бобові;
  • гриби;
  • листова зелень.

Додатково можна придбати комплекс вітаміну В у таблетках та капсулах: Нейрорубін форте (В1+В6+В12), Неовітам, Now В-50 комплекс.

Вітамін Е

Які пити вітаміни взимку? Хоча дефіцит вітаміну Е зустрічається рідко, він є життєво важливим компонентом нашого здоров'я, особливо здоров'я шкіри та волосся. Тому, щоб зберегти їхню красу та здоров'я вітамін Е – це точно той вітамін, який потрібно пити взимку. Зимова погода може викликати лущення, сухість і свербіння шкіри, але лосьйони, збагачені вітаміном Е, можуть допомогти вашій шкірі утримувати воду, роблячи її м'якою та пружною. Також вітамін Е зменшує запалення, почервоніння та зморшки. Крім того, отримати потрібний вітамін узимку можна й за допомогою їжі. Ці продукти є хорошими джерелами вітаміну Е:

• горіхи (арахіс, кеш’ю, мигдаль, фісташки);
  • насіння;
  • рослинні олії (олія зародків пшениці, соняшникова олія, кукурудзяна олія, сафлорова олія);
  • цілозернові продукти;
  • броколі;
  • авокадо;
  • спаржа;
  • креветки.

Додатково можна придбати вітамін Е в капсулах: Вітамін E капсули, Вітамін Е-Санофі капсули, Солгар Вітамін Е капсули.

Які вітаміни приймати взимку

Змінити клімат ми не здатні, але можемо допомогти своєму організму пережити ці довгі холодні місяці з мінімальними втратами. В ідеалі, у цьому має допомогти правильне збалансоване харчування. Однак, якщо раціон не включає необхідну добову потребу у вітамінах, приймати вітаміни взимку потрібно додатково. Які вітаміни краще приймати взимку жінкам, чоловікам та дітям розповідаємо далі.

Вітаміни для жінок

Вітаміни для жінок взимку

Які вітаміни краще приймати взимку жінкам? Додатково рекомендується приймати такі вітаміни для жінок взимку:

• полівітаміни;
  • залізо;
  • вітамін С;
  • магній;
  • Омега-3, наприклад, Солгар риб'ячий жир;
  • кальцій;
  • колаген (вітаміни для шкіри обличчя взимку).

Також можна придбати готові вітамінні комплекси для жінок: Now Eve комплекс, Дуовіт, Суперія, Солгар комплекс вітамінів для жінок.

Вітаміни для дітей

Вітаміни для дітей взимку

Які вітаміни давати дітям узимку? Оскільки діти схильні до застуд, всі необхідні вітаміни для дітей повинні насамперед зміцнювати імунітет. Список найнеобхідніших вітамінів для дітей взимку:

• вітамін С;
  • вітамін Е;
  • вітамін В-6;
  • кальцій.

Також можна придбати готові вітамінні комплекси для дітей, наприклад, Алфавіт, Юнівіт, Піковіт, Вітрум.

Вітаміни для чоловіків

Вітаміни для чоловіків взимку

Варіанти додаткових вітамінів для чоловіків на зиму включають:

• вітамін D;
  • харчові добавки для чоловіків;
  • таблетки ехінацеї (для зміцнення імунітету);
  • білкові добавки;
  • Омега-3;
  • вітамін B12.

Також можна придбати готові вітамінні комплекси для чоловіків: Доппельгерц Актив Омега 3-6-9, Orthomol Vital M, Дуовіт, Солгар комплекс вітамінів для чоловіків.

Як заготовити вітаміни на зиму

Звичайно, жодна біодобавка не замінить вітаміни, які ми отримуємо з продуктів. Крім того, синтетичні вітаміни не засвоюються нашим організмом так само добре, як речовини, які отримують з їжі. Тому дуже важливо подбати про своє харчування в зимовий час заздалегідь, купуючи свіжі овочі, фрукти та ягоди для заморожування. Як зберегти вітаміни у ягодах на зиму? Саме такий тип зберігання, як заморожування, продовжує свіжість продуктів і дозволяє зберегти всі вітаміни та мікроелементи у незмінному вигляді. Консервація, кип'ятіння та інші види термічної обробки лише руйнують корисні властивості більшості вітамінів. Ми рекомендуємо запастись такими вітамінами на зиму, як:

• вітаміни з малини на зиму;
  • вітаміни з аґрусу на зиму;
  • вітаміни у чорниці на зиму;
  • вітаміни у полуниці на зиму;
  • зелень, наприклад, кріп, петрушка;
  • будь-які види овочів, як вітаміни на зиму.

Як правильно приймати вітаміни взимку

Для заповнення нестачі необхідних організму речовин та запобігання авітамінозу потрібно приймати курс вітамінів взимку, тривалість якого визначається лікарем і може змінюватись, залежно від стану здоров'я та індивідуальних особливостей вашого організму. Які вітаміни краще пропити взимку?

Якщо йдеться про драже, таблетки або капсули, курс прийому починається від 2-3 тижнів і може бути збільшений до місяця. Після цього доведеться зробити перерву, здати аналіз, щоб оцінити стан крові, й за необхідності повернутися до прийому комплексу вітамінів на зиму.

Якщо призначають вітаміни у вигляді ін'єкцій для внутрішньом'язового введення, курс триває 10 днів. За цей час організм отримує потрібну порцію важливих елементів, які одразу потрапляють у кров, минаючи шлунково-кишковий тракт. Про те, як правильно поєднувати вітаміни та в який час доби приймати вас повинен проконсультувати лікар в індивідуальному порядку.

Лікар  Гордон Катерина Олександрівна на Doc.ua
Доктор спеціалізується на психології та психотерапії. Проводить індивідуальне консультування, парні (сімейні) консультації, а також консультативні прийоми по скайпу. Лікує такі захворювання і патології, як: невроз, фобії, вегето-судинна дистонія. Веде прийом для дітей від 6 років
Приватний кабінет психолога Катерини Гордон
Тільки онлайн Індивідуальна консультація - 1500 грн .; онлайн-консультація - 1500 грн.; парна консультація – 2800 грн.
вул. Грушевського 28/2на карті
Печерськийм. Хрещатикм. Арсенальнам. Майдан Незалежності
Консультація 1500 грн
Оберіть бажаний час прийому та чекайте підтвердження
пт 19  квіт.сб 20  квіт.нд 21  квіт.keyboard_arrow_right

Довідка Doc.ua: записатись на прийом до терапевта можна на сайті.

Поширені запитання: