Скільки цукру ви з'їдаєте насправді?

Наш організм, для нормальної працездатності, щодня потребує простих і складних вуглеводів. До складних вуглеводів, тобто до тих, які надають нам енергію на весь день і допомагають засвоювати білки і жири, відносяться каші, бобові, деякі види овочів, фруктів і ягід. А ось продукти, що містять прості вуглеводи мають миттєве дію, багато цукру і не здатні надати сили на довгий час.

Фахівці ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) стверджують, що щоденна норма вживання цукру для жінок може досягати максимум 50 грамів (10-12 чайних ложок), а для чоловіків 60 грамів (12-14 чайних ложок).

Але з огляду на статистичні дані можна стверджувати, що в середньому людина вживає в день мінімум 90-100 грамів цукру! А це в два рази перевищує норму. І з кожним роком цей показник тільки збільшується.

До чого може призвести надмірне споживання цукру?

Девушка поедает сахар. К чему может привести чрезмерное потребление сахара?

Існує кілька досить небезпечних захворювань, які у наш час неймовірно поширені:

1. Хвороби серця. Вченими вже доведено, що захворювань серцево-судинної системи в більшій мірі схильні ті, хто щодня з'їдає кількість цукру, що перевищує норму;
  2. Ожиріння. Зайва вага якраз і виникає від регулярного споживання простих вуглеводів;
  3. Діабет II типу. Дослідження, проведені в США, показують, що виникнення даного захворювання може бути прямо пов'язане з надмірним споживанням цукру;
  4. Високий кров'яний тиск. Високий вміст фруктози в щодня вживаних продуктах підвищує кров'яний тиск, особливо у чоловіків.
  5. Але! Більшість людей і самі не знають, яка кількість цукру з'їдають щодня. Та й в цілому впевнені в тому, що вони не перевищують щоденну допустиму норму цього продукту, не використовуючи його як такої (п'ють чай без цукру, не додають його в будь-яку іншу їжу).

Для того щоб не обманювати себе самого, пропонуємо вам ознайомитися зі списком продуктів, які ми можемо вживати щодня, але і не здогадуватися про кількість цукру в них.

Кількість цукру в продуктах, які зустрічаються у нашому раціоні:

Количество сахара в продуктах

Будьте уважні, при покупці того чи іншого продукту в супермаркеті, але і не перестарайтеся виключивши з раціону практично усі прості вуглеводи, адже саме вони сприяють поліпшенню настрою. Ми радимо вам включити у свої звички щоденний підрахунок споживаного цукру і тоді, можливо, перераховані вище захворювання обійдуть вас стороною!

Довідка DOC.UA: Записатися на прийом до ендокринолога можна тут.

Поширені запитання: