Миколаїв
Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Источник»

Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Источник»

add_box Наркологія ... ще
Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Джерело» є організатором тривалої стаціонарної відновної програми для молодих людей у ​​віці від 15 до 35 років, що мають залежність від алкоголю або наркотиків. Лікування проходить анонімно в групах кількістю 25-30 осіб. Реабілітаційна програма заснована на психолого-терапевтичних методиках, без використання лікарської терапії і без релігійного підґрунтя. В ході лікування пацієнти проживають в комфортних умовах далеко від міської метушні.
access_time_filled пн - нд : 8:00 - 21:00
Миколаївська обл. с. Осетрівка, станція «Букет»на карті
Миколаївська область
0.0

Центр реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Джерело» надає комплексну допомогу пацієнтам із залежністю від алкоголю або наркотиків. Для цього в центрі функціонує спеціальна програма реабілітації і відновлення, в рамках якої молоді люди 15-30 років в групах по 25-30 чоловік позбуваються залежності і заново вчаться жити в навколишньому світі.

У завдання програми, організованої Центром реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Джерело», входить:

• допомогу в усвідомленні пацієнтами наявної проблеми (залежно) і її переосмисленні;
  • допомогу пацієнтам в подоланні й розв'язанні проблем, які були причиною залежності або виникли після неї;
  • зміна мислення і руйнівних моделей поведінки і взаємин, що сформувалися у пацієнтів під впливом залежності;
  • допомогу в усвідомленні своєї відповідальності перед собою та іншими людьми;
  • допомогу у формуванні життєвих цілей і їх втіленні в життя;
  • допомогу пацієнтам у формуванні здорових соціальних цінностей і ін.

Структура реабілітаційної програми Центру реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Джерело»:

• фаза орієнтації (1 місяць) – ознайомлення пацієнта з програмою і правилами її проходження, період часу, протягом якого пацієнт вирішує, необхідна йому програма чи ні;
  • фаза очищення (2-4 місяці) – в ході цієї фази пацієнт проходить через переосмислення негативного досвіду колишнього життя;
  • фаза «Хто я» (5 місяців) – в ході цієї фази пацієнт визначає свої життєві цінності, відповідає самому собі на питання «Хто я», «Ким я хочу бути», «Чого я чекаю від життя» і т.д.
  • фаза «Я і світ» (3 місяці) – даний етап програми дає можливість пацієнту заново побудувати відносини зі своїми рідними та близькими, державою, навколишнім світом і т.д.;
  • фаза інтеграції – період часу, протягом якого пацієнт вчиться жити і діяти в реальному світі, при цьому отримуючи підтримку від центру. Наприклад, пацієнт може жити в центрі і працювати/вчитися в місті, або навпаки.

Після закінчення програм пацієнт відвідує регулярні щотижневі зустрічі випускників центру, де вони обговорюють проблеми, підтримують один одного, діляться успіхами і ін.

Терапевтичні методи, використовувані в програмі:

• Психотерапія:
    • гештальт-терапія;
    • арт-терапія і психодрама;
    • нейролінгвістичне програмування;
  • Творчість:
    • тренінги з акторської майстерності;
    • сценічна мова, вокал, риторика;
    • пластика, хореографія, танець;
    • освіта, самоосвіта;
    • трудова і соціальна діяльність;
    • фізична культура і спорт.

На сьогоднішній день гордістю Цента реабілітації та ресоціалізації наркозалежних «Джерело» є той факт, що жоден з випускників центру не зірвався і не почав заново приймати наркотики або алкоголь.