Пластична хірургія: міфи та реальність

Краса тіла – тема нескінченна. Попри стрімкий розвиток пластичної хірургії за останні десятиріччя, міфів про неї не меншає. Розвінчати найпоширеніші з них, ми попросили людей, які понад 20 років щодня роблять когось щасливим.

Це – наші експерти, провідні пластичні хірурги ДІЄВО центру хірургічних рішень.

На наші запитання відповідає професор, доктор медичних наук, член Європейської асоціації пластичних хірургів (ISAPS), віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів Сергій Петрович Галич

– З якого віку можна робити  пластичні операції?

Загалом, з повноліття. До цього потрібна згода батьків, в тому числі якщо пластика необхідна за медичними показаннями. До нас іноді звертаються мами з проханням прибрати клаповухість дитині, якщо її дражнять у дитячому садочку або школі.

– Чи часто роблять пластичні операції чоловіки?

Позбавляємося стереотипу, що пластичні операції – це прерогатива жінок. Чоловіки теж хочуть бути молодими й красивими. В нашій практиці в ДІЄВО близько 30-35 відсотків пластичних операцій роблять чоловіки. Операції на обличчі, животі, ліпосакція – усі ці операції чоловіки роблять дуже активно.

– Чи може хірург відмовити пацієнтові в операції?

Може, якщо є медичні протипоказання з боку здоров'я, наприклад, з боку імунної системи. Або, коли пацієнт ставить перед хірургом нездійсненні завдання: наприклад, худенька дівчина хоче величезні груди. Пояснюємо, що це буде не гармонійно, що за рік результат може бути поганим. І хірург може відмовити, бо це його робота, його ім'я. Згадую випадок, коли на консультацію в центр ДІЄВО прийшла дівчина і запитує: що порадите мені переробити? Бо я в таких колах спілкуюся, де вважається моветоном, якщо ти не був у пластичного хірурга! Мені потрібна операція для іміджу. Звісно, я відмовив.

Відповідає пластичний хірург, судинний хірург, член Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів Христина Артаківна Самко:

– Чи відрізняються на дотик груди з імплантами від натуральних?

Нове покоління імплантів мало відрізняються від натуральних, вони м'які та легкі. Чим більше імплант покритий тканинами і жировою клітковиною людини, тим природніше він виглядає. Тобто чим більше маса людини, тим більш природно будуть виглядати більші по розміру імпланти.

Крім того, завжди є вибір: бувають круглі імпланти, а бувають анатомічні. Які обрати? Це рішення хірург узгоджує з клієнтом на консультації.

– Чи треба заміняти імпланти з часом, чи можуть вони розірватися і потекти всередині тіла?

На імпланти, які ми встановлюємо, йде довічна гарантія. Тобто вони не мають терміну придатності. Але якщо відбувається розрив імпланту – наприклад, при автокатастрофі, то імплант легко можна замінити.

У нас був випадок, коли у пацієнтки під час аварії від удару об кермо імплант тріснув, вона прийшла до нас на консультацію, ми запропонували їй замінити імплант. Але вона не була фінансово готова – і повернулася до нас для заміни лише за сім років! І всі ці роки імплант «добре поводився», не було ні запалень, ні ущільнень.

– Чи можна годувати грудьми з імплантами дитину та використовувати молоковідсмоктувач?

Якщо це не підтяжка з протезуванням за медичними показаннями, і залоза не перетинається, то, безумовно, можна спокійно годувати грудьми та використовувати допоміжні засоби. Адже при класичній мамопластиці молочні протоки й порожнина під них не зачіпаються, імплант встановлюється під м'язом.

– Чи можна літати літаком і занурюватись з аквалангом без ризику, що імпланти можуть луснути?

Ще один неймовірний міф! Є смішні картинки, як імпланти вибухають в літаку або при пірнанні. Але це все абсолютна неправда. Численні лабораторні дослідження свідчать: імпланти витримують навантаження у кілька тонн, витримують надвисокі температури та тиск.

Сучасні імпланти дозволяють вести активний спосіб життя, займатися спортом, пірнати та літати. Жодних обмежень немає!

– Чи не буде обличчя після підтяжки схоже на маску?

Насправді це все – питання моди та запиту клієнта, а не майстерності хірурга. Раніше, коли в моді була культура гіперсексуальності, обов'язковою умовою операції було «щоб було видно, що я після пластики». Якщо губи – то на півобличчя, якщо груди – то щоб було видно імплант. Обличчя підтягували так, ніби людина постійно посміхається.

Все залежить від побажань клієнта. Пацієнтка може вийти від пластичного хірурга, наче вона добре відпочила і скинула кілька років.

– Коли підтяжку обличчя робити вже запізно?

Чим пізніше зробити підтяжку обличчя, тим менший ризик виникнення видимих рубців. На віковій шкірі рубці тонші з-за гормональних змін, і менше видно шрами.

Шрами, до речі, можна зробити ще менш помітними за допомогою шліфування. Тому обмежень щодо віку для таких операцій немає.

Відповідає кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, член Європейської асоціації пластичних хірургів (ISAPS), член Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів Олексій Юрійович Дабіжа:

– Чи допоможуть ліпосакція та абдомінопластика знизити вагу?

Суть абдомінопластики полягає в тому, щоб прибрати зайві тканини нижньої третини живота. Операція не розрахована на зниження ваги тіла. Це лише корекція стану: коли на передній черевній стінці висить надлишок шкірно-жирової маси, людині важко присідати, буває непросто банально зав'язати шнурки.

Так і ліпосакція не прибирає вагу, а лише коригує обʼєми та рельєф. Тому що жир сам по собі дуже легкий. Наприклад, два-три літри жирової клітковини на вагах покажуть не більше 700 грамів.

Звісно, бувають різні випадки. У нас у клініці ДІЄВО був пацієнт із Черкас, якому ми видалили шкірно-жировий фартух у 13 кілограмів! Після чого він повністю змінив гардероб та спосіб життя. Так абдомінопластика стає стимулом змінити своє життя!

– Чи виправляє абдомінопластика шви після кесаревого розтину?

Так, звичайно. Крім того, прибираються рубці від апендициту, розтяжки та стриї.

– Чи зможе знову розтягнутися живіт після операції під час майбутньої вагітності?

Без сумніву! У нас була пацієнтка, мати трьох дітей, яка через три місяці після операцій абдомінопластики та мамопластики завагітніла вчетверте. Дзвонить в клініку і плаче: даремно тільки під ніж лягала!

Довелося її заспокоювати: насправді, зростає не черевна порожнина, а матка, і досить поступово. Все пройшло добре.

Тому сміливо довіряйте свою красу і самосприйняття професіоналам.

Пластичні хірурги ДІЄВО центру можуть реалізувати ваші мрії в усіх напрямках пластичної хірургії.

Довідка DOC.UA: Записатися на прийом в клініку ДІЄВО можна на сайті.

Поширені запитання: