Інтерв'ю з ендокринологом Ніфонтовою Ларисою Валентинівною

Редакція Doc.ua розмовляє з Ніфонтовою Ларисою Валентинівною - заслуженим лікарем України, ендокринологом вищої категорії, членом Асоціації дитячих ендокринологів України, Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), редакційної колегії журналу «Діабетик», головним лікарем клініки MODERN DIABETES CENTER (модерн діабетічній центр)

Врач эндокринолог - Нифонтова Лариса Валентиновна

Doc.ua: Розкажіть історію створення клініки і чому ви вибрали напрямки ендокринології?

Лариса Ніфонтова: Ідеєю для створення клініки послужило бажання реалізувати принципи і стандарти сучасної ендокринології світового рівня в Україні. Згідно всесвітнім нормам, Виявлення ендокринних захворювань, таких як цукровий діабет 2-го типу, вузлові форми зобу, гіпотиреоз (знижена функція щитовидної залози) знаходиться не на належному рівні і часто виглядає випадковою знахідкою при діагностиці важких судинних хвороб - інфарктів, інсультів, гіпертонічних кризів , онкологічних захворювань та ін. Такі «запізнення» призводять до ранньої інвалідизації, зниження працездатності пацієнтів і збільшення витрат на їх лікування. Тому ми хочемо поліпшити якість діагностики та профілактики ендокринних захворювань.

Мій досвід роботи в ендокринології, численні зв'язки із зарубіжними клініками, захопленість новітніми методиками діагностики та лікування могли реалізуватися лише в умовах сучасної приватної клініки з прогресивними поглядами.

Медичний центр MODERN DIABETES CENTER (модерн діабетічній центр) існує вже 4-й рік і є першою і єдиною приватною клінікою сучасної ендокринології в Україні для дорослих, дітей і підлітків, яка застосовує у своїй практиці найсучасніші методи діагностики і лікування ендокринних розладів.

За цей час фахівці клініки надали високоспеціалізовану допомогу семи тисячам пацієнтів, провели безліч благодійних акцій по діагностиці цукрового діабету, захворювань щитовидної залози для жителів Києва та області. Лікарі прочитали кілька курсів лекцій з діагностики та лікування ендокринної патології для сімейних лікарів, ендокринологів і пацієнтів, популяризуючи знання про сучасні методи лікування цукрового діабету, помпової інсулінотерапії. Клініка підтвердила відповідність системи менеджменту якості своїх послуг міжнародним і українським стандартам ISO 9001. "

Doc.ua: У чому відмінність MODERN DIABETES CENTER від інших українських центрів, що спеціалізуються на ендокринології?

Лариса Ніфонтова: Головним принципом нашої клініки є надання своєчасної, високопрофільної медичної допомоги пацієнтам з ендокринними розладами в одному місці за короткий час командою фахівців. Наші пацієнти, як ні в жодному іншому медзакладі країни, можуть отримати вичерпну інформацію про стан здоров'я своєї гормональної системи всього за кілька годин. Ми цінуємо час наших пацієнтів.

Лікар  Горобейко Максим Борисович на Doc.ua
Горобейко Максим Борисович
Доктор медичних наук
Найбільша заслуга: індивідуальний персоніфікований підхід до кожного пацієнта з адаптацією міжнародних протоколів під конкретні запити. Спеціаліст ендокринної хірургії вже більше понад 30 років, успішно виконує оперативні втручання експертного рівня при патологіях органів ендокринної системи. Операції проводяться за світовими стандартами з апаратною візуалізацією і збереженням нервових та інших структур шиї, ретельною обробкою судин, що забезпечує мінімальну кількість ускладнень.
«Lancet Clinic»
Вартість прийому по прайсу – 1690 грн, на період воєнного стану – 1270 грн. УЗД щитоподібної залози - 660 грн
вул. Арсенальна, 9/11на карті
Печерськийм. Печерська
Консультація
Оберіть бажаний час прийому та чекайте підтвердження
keyboard_arrow_leftчт 01  січ.пт 02  січ.сб 03  січ.keyboard_arrow_right
Немає доступних слотів для запису

У нашому центрі працюють ендокринологи - дитячі і дорослі, а також всі суміжні фахівці (педіатр, терапевт, подолог, невролог, кардіолог, офтальмолог, фізіотерапевт, дієтолог, ортопед-травматолог, майстер апаратного медичного педикюру та ін.). Команда забезпечує повну і швидку діагностику захворювань, колегіальний підбір оптимального варіанту стратегії лікування.

Центр оснащений сучасною власної клініко-діагностичною лабораторією, відділенням функціональної діагностики (ультразвукова діагностика, доплерографія, ехокардіографія, тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія вузлів щитовидної залози, доплерографія, ЕКГ та ін.), Офтальмологічним кабінетом, подологіческім кабінетом, де проводиться медичний апаратний атравматичний педикюр, фізіотерпія , школою самоконтролю, є стаціонар денного перебування. У клініці створено центр помпової інсулінотерапії, де також проводиться безперервний моніторинг глюкози в крові, як найбільш ефективний метод діагностики порушень вуглеводного обміну і ступеня його компенсації. Повний цикл обстеження та призначення лікування триває від декількох годин до 3-х днів.

Крім того, MODERN DIABETES CENTER сертифікований на відповідність вимогам міжнародного стандарту менеджменту якості ISO 9001: 2008 та ДСТУ ISO 9001: 2009. Ми відповідаємо за високу якість наших послуг!

Doc.ua: Ви є автором патенту на застосування помпової терапії для дітей різного віку. Розкажіть, чи застосовується винайдена вами технологія в Модерному диабетическом центрі? Чи є ще які-небудь авторські методики?

Лариса Ніфонтова: Особливість мого патенту застосування помпової інсулінотерапії полягає в розрахунку і схемою ведення такого виду лікування маленьких пацієнтів. Безумовно, ми застосовуємо цю технологію в нашому центрі. Майбутнє лікування цукрового діабету 1-го типу та профілактики ускладнень полягає в застосуванні помпової інсулінотерапії, як найсучаснішого методу.

Doc.ua: З якими проблемами найчастіше звертаються до вашого центру? Який напрям вважаєте найбільш затребуваним у пацієнтів?

Лариса Ніфонтова: Серед наших пацієнтів 60% дорослих і 40% дітей.

Найбільш частою патологією у наших дорослих пацієнтів є цукровий діабет другого типу - 37% звернулися, захворювання щитовидної залози на другому місці, проблеми ваги - на третьому, далі йде цукровий діабет першого типу. Серед наших маленьких пацієнтів та підлітків перше місце ділять цукровий діабет першого типу і захворювання щитовидної залози - по 26% клієнтів, пацієнтів з проблемами наднирників трохи менше, ще рідше приходять з затримкою росту або гігантизм і з проблемами статевого розвитку.

Пацієнти з цукровим діабетом 2-го типу часто приходять до нас в стані повної декомпенсації захворювання, з ожирінням, артеріальною гіпертензією, іншими ускладненнями і практично повною відсутністю необхідних знань з контролю цукрового діабету. Ми не тільки проводимо обстеження, призначаємо лікування і ведемо пацієнтів з цукровим діабетом, а й всіляко популяризуємо знання про те, як уникнути розвитку захворювання і його ускладнень.

Безумовно, малорухливий спосіб життя, фаст-фуди, несприятливі умови навколишнього середовища і часті стреси сприяють і розвитку метаболічного синдрому Х, порушень ваги. Таких пацієнтів теж багато і ми успішно їм допомагаємо. Ендемічні умови України, вплив Чорнобильської катастрофи потребують особливої ​​уваги всіх наших співгромадян до стану своєї щитовидної залози. Своєчасна діагностика, методи лікування і, безумовно, увагу фахівців центру, не дозволять хвороби взяти верх над здоровим і щасливим життям наших пацієнтів.

Головне в MDC те, що всі заходи проводяться на одній території в найкоротші терміни і пацієнт проходить обстеження, заручившись психологічною підтримкою співробітників центру, що для даної категорії людей є дуже важливим моментом - це допомагає більш швидкої адаптації до свого захворювання, дає сили для відновлення справжнього інтересу до життя, значного підвищення її якості.

Doc.ua: З яким обладнанням працюють в Модерному диабетическом центрі?

Лариса Ніфонтова: У клініці є сертифікована повнофункціональна клініко-діагностична лабораторія, діагностичне обладнання експертного класу останнього покоління від найвідоміших світових виробників медичної техніки: автоматизовані лабораторні аналізатори SIEMENS (Німеччина), THERMOFISHER (США) і TOSOH (Японія), SWELAB (Швеція), подологіческое обладнання SUDA (Німеччина), офтальмологічне обладнання TOPCON (Японія), французьке фізіотерапевтичне обладнання для пневмопресингу і карбоксітерапіі, експрес-аналізатори глюкози і глікозильованого гемоглобіну і багато іншого.

Doc.ua: Яким чином вдається поєднувати роботу менеджера клініки і залишатися передовим лікарем?

Лариса Ніфонтова: Для мене це нескладно. Я рада, що нам вдалося зібрати дуже дружну команду директорів, лікарів, медсестер і адміністративного персоналу. А добре налагоджена в усіх напрямках робота дає кожному професіоналу можливість реалізуватися у своїй діяльності на 100%.

Doc.ua: Як ви оцінюєте рівень медикаментозної підтримки і лікування хворих на діабет в Україні?

Лариса Ніфонтова: В Україні є цілий арсенал вітчизняних та імпортних препаратів для лікування ендокринних дисфункцій, цукрового діабету 1 і 2 типів. Сьогодні активізувалися програми державної медикаментозної підтримки, регламентовані наказами Міністерства охорони здоров'я України. Почали «рухатися» програми «реімбурсації» людських інсулінів та їх аналогів, відкривається мережа аптек з видачею медикаментів згідно з переліком препаратів певного фармакологічної дії. Це полегшить забезпечення соціально незахищених верств населення. Діти, підлітки та вагітні забезпечені безкоштовними якісними інсулінами відповідно до світових стандартів застосування.

Якщо говорити про рівень лікування хворих на діабет, то ми не повинні забувати, що в Україні менше 10% людей з цукрових діабет 2 типу знаходяться в стані компенсації захворювання. Решта ж 90% - декомпенсована, а часто люди навіть не знають про свій діабет. Це і є непряме свідчення якості медичної ендокринологічної допомоги в країні, його доступності, втім як і свідоцтво рівня культури ставлення до свого власного здоров'я у людей. А адже некомпенсований цукровий діабет різко знижує якість життя - це життя з болем, високий ризик судинних ускладнень (інфарктів, інсультів), втрати зору, гангрени і ампутацій нижніх кінцівок.

Модерний діабетичний центр домагається рівня стійкої компенсації вуглеводного обміну у 99% пацієнтів з цукровим діабетом, тобто у тих, хто виконує всі рекомендації наших діабетологів.

Місією клініки сучасної ендокринології MODERN DIABETES CENTER є зберегти пацієнту високу якість і тривалість життя - на рівні здорових людей.

Лікар  Горобейко Максим Борисович на Doc.ua
Горобейко Максим Борисович