Думка експерта: чому важливе усвідомлене ставлення до свого здоров'я?

Doc.ua: як українки ставляться до свого здоров'я?

Лікар: усвідомлене ставлення до свого здоров'я з'явилося тільки у тих жінок, які мають доступ до інформації, я маю на увазі тих жінок, які ходять на регулярні огляди до гінеколога 1 раз на рік, стежать за своїм харчуванням і фізичною формою. Такі жінки частіше проживають у великих містах. На жаль, у мешканок районних центрів і невеликих селищ немає доступу до якісної медичної допомоги, що веде за собою низьку обізнаність про важливість своєчасних оглядів і профілактики, нові можливості швидкої і точної діагностики. Така неприємна картина спостерігається не тільки в моїй області - гінекології, а й у моїх колег в інших напрямках медицини.

Doc.ua: чому жінки бояться і соромляться записуватися до гінеколога?

Лікар: через страх або невдалий досвід попередніх візитів - потрапили до поганого фахівця, поставили неправильний діагноз, не отримали належної уваги або лікування свого захворювання. Жінки готові ігнорувати симптоматику, особливо якщо хвороба вже знаходиться в хронічному стані, аби не звертатися за допомогою до фахівців, оскільки один раз зіткнувшись з некваліфікованою допомогою, вони дотримуються думки, що всюди однаковий результат, а це найстрашніше і помилкова думка. Деякі жінки навпаки бояться, що у них обов'язково знайдуть якесь захворювання, на лікування якого у них просто немає грошей.

Doc.ua: чому профілактичний огляд рекомендують проходити хоча б раз на рік?

Лікар: при відсутності скарг - це достовірний статистично доведений інтервал для скринінгу патології шийки матки. А статистика показує, що на сьогодні число жінок з даним захворюванням тільки збільшується.

Doc.ua: які Ваші поради жінкам щоб залишатися здоровими?

Лікар: бажати в житті тільки те, що приносить задоволення, любити і пам'ятати, що у жінки є своя місія, і тільки здорова жінка може її реалізувати.