Як піклуватися про здоров'я під час карантину: очевидне і ймовірне

chastnayabe

Карантин — час, у який потрібно максимально дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров'я, щоб не ризикувати своїм здоров'ям. Для цього слід знизити кількість контактів з оточуючими, при необхідності виходу на вулицю — дотримуватися дистанції в 1,5 метра з іншими людьми, частіше мити руки, носити медичні маски і користуватися антисептиками.

Коронавірусних інфекція, ГРВІ, грип можуть трапитися з кожним. Але ми не застраховані і від захворювань, не пов'язаних з респіраторними вірусами. Весна — період не тільки пробудження природи, а й загострення хронічних патологій.

Імунітет знижується і на тлі загальної високої тривожності може погіршитися здоров'я. Можливість травм теж, на жаль, ніхто не відміняв.

У всіх цих випадках краще не шукати поради в інтернеті і не дзвонити сусідці. Важливо отримати експертну думку фахівців. Зробити це можна кількома шляхами.

1. Аудіо-консультація з лікарем

В умовах карантину це оптимальний спосіб — з дому не виходимо, особисто не контактуємо. У вас є можливість вибрати для консультації профільного спеціаліста: терапевта, педіатра або лікаря вузького профілю. Під час бесіди з ним можна висилати результати аналізів або діагностики, яку проходили раніше.

Звичайно, іноді без очного візиту не обійтися, але під час консультації лікар допоможе вам розібратися, чи є ваш стан екстреним, який вузький фахівець вам необхідний, які аналізи потрібно здати і допоможе розшифрувати їх результати, за якими симптомами треба спостерігати або яку терапію продовжувати. Лікар допоможе скласти план дій з контролю і поліпшення стану вашого здоров'я.

Де можна отримати аудіо-консультацію:

• у вашого сімейного лікаря;
  • за допомогою незалежних сервісів. Наприклад, медичний хаб DOC.ua зв'яже вас онлайн з терапевтами, сімейними лікарями та вузькими спеціалістами (більше 40 лікарів різної спеціалізації). Послуга доступна щодня з 08:00 до 21:00, тривалість консультації пацієнт вибирає сам (10, 20 або 30 хвилин), а вартість — від 49 грн;
  • деякі клініки надають первинну консультацію в телефонному режимі.

2. Виклик лікаря або фахівців лабораторії додому

Кращий варіант поспілкуватися з лікарем тет-а-тет в умовах карантину — викликати лікаря додому. Це виключає стояння в чергах і знижує можливість підхопити вірус. База лікарів з «виїздом на дім» зростає щодня, тому вам достатньо залишити заявку і call-центр DOC.ua підбере вам необхідного фахівця. Також ви можете замовити послугу забору аналізів на дому, у тому числі і ПЛР-діагностику COVID-2019.

3. Відвідування лікаря у клініці

Є випадки, коли без візиту в клініку обійтися не можна. При цьому слід знати, що для мінімізації можливості зараження правила прийому в лікувальних установах змінилися. Наприклад, створені різні умови для пацієнтів з підозрами на респіраторні захворювання та іншими патологіями: введено окремий час запису, обслуговування в різних філіях, пропуск у будівлю клініки через окремі входи. Багатьом це незвично і не дуже зручно, але карантин — є карантин.

Крім того, ще й загальна нервозність біля стійки реєстратури. Цю та інші проблеми вирішує запис до лікаря онлайн. Так, DOC.ua підбере необхідного фахівця для прийому у зручний для вас час. В результаті — ніяких черг, а це — зниження ризику заразитися. Погодьтеся, це те, що зараз потрібно.

Дуже важливо, як ніколи, стежити за своїм здоров'ям і вчасно звертатися за медичною допомогою. При гострих або хронічних болях, появі симптомів недуги будь-якого характеру — записуйтеся до лікаря онлайн або викликайте фахівця додому.

Також ми розробили онлайн-тест на COVID-19, за допомогою якого можна самостійно виявити потенційні ризики захворювання на новий вірус. Експрес-тест доступний для користувачів у Telegram, Viber і на сайті DOC.ua.

Якщо у вас, все одно, залишилися сумніви — замовляйте аудіо-консультацію з фахівцем. Це той мінімум, який може зробити кожен для свого здоров'я у наш непростий час.