Як розробити розумного медичного помічника за 2 дні?

Результати хакатону від DOC.UA.

Як розробити розумного медичного помічника за 2 дні?

Протягом 19-21 березня DOC.UA в партнерстві з Hakaton.Expert провели хакатон на розробку розумного медичного помічника на базі штучного інтелекту.

Для участі в Хакатоні зареєструвались 50 команд, які готові були спробувати себе на треку. До фіналу дійшли тільки 10 кращих: 1903, 300Bucks, Avocado Farmers, NayBude, hotfix*, Кікер Валет, Wild doctors, DevRain, doc-assist, Proxima.

«Команди показали високий результат з оперативності реалізації задач та глибоку зацікавленість у вирішенні поставленої проблеми», - прокоментував CPO DOC.UA Кирило Латиш.

Нагадаємо, учасникам потрібно було створити розумного медичного помічника на базі штучного інтелекту, що спростить взаємодію користувачів з медициною.

Основними трьома завданнями для команд стала розробка алгоритму, за якого розумний помічник визначатиме хворобу за набором симптомів, радитиме необхідні аналізи та визначатиме лікаря, до якого потрібно звернутися. Найбільш вдале рішення представила команда Avocado Farmers, яке, за словами CTO DOC.UA Сергія Шилова, з легкістю може стати частиною продуктів компанії.

Переможці позиціонують себе як команда NLP-однодумців. Валерія Білоус, Вікторія Шайнога, Вероніка Сніжко та Костянтин Зуєв (не тільки друзі, а й колеги) уперше брали участь у подібному заході.

«Ми не йшли за перемогою. Основна мотивація для участі в хакатоні - перевірити себе. Чи зможемо ми вирішити задачу, з якою ніколи не зіштовхувалися, та ще й на час і в стресових умовах? Звичайно, хакатон - це перевірка на міцність відносин всередині команди. І ми її пройшли гідно, не пересварилися і не втекли від труднощів», - зазначає Валерія.

Для учасників команди хакатон від DOC.UA став емоційним драйвом і можливістю пройти випробування, дізнатися про себе щось нове, як про професіонала, так і про людину, утвердитися у своїх знаннях і виявити слабкі сторони.

Також, за найбільш цікаве рішення була відзначена команда doc-assist, у якій з 4 членів лише один Дмитро Бабенко дійшов до кінця через те, що на думку команди, завдання здавалось досить непростим і потребувало більше часу. Як зазначає Дмитро, який раніше ніколи не брав участі в таких швидких хакатонах, його одразу зацікавила задача з Doc.ua через застосування NLP для української мови та можливість отримати навички у створенні своїх продуктів.

«Як на мене, такий хакатон є можливістю переглянути підходи до вирішення одного й того ж завдання різними командами, побачити їх креативність, нестандартність мислення, це - пошук талантів та реальна перспектива проявити себе,» - прокоментував Дмитро.

Команда DOC.UA задоволена процесом та результатами хакатону: за допомогою талановитих розробників ми зможемо наблизити українців до якісного і доступного медичного сервісу. Віримо, що бути здоровим має бути зручно.