DOC.Ukraine: Одеса

Одеса — наша фортеця. Чого тільки не говорили про долю цього міста в перші місяці війни… І в міру того, як одні люди залишали його, інші, з окупованих регіонів, до нього прибували. Звичне розмірене життя приморського міста, яке в один день розлетілося на друзки, досить швидко почало відновлюватися. Як це відбувалося та чим живе Одеса сьогодні, розповідаємо через історії наших партнерів та статистичні дані медичного сервісу DOC.UA.

Одеса в трійці лідерів

Лікарі та клініки з Одеси з’явилися на сайті DOC.UA у 2018 році. Першопроходцями були зокрема MADVY clinic та Медичний центр «Спас», які залишаються нашими партнерами упродовж шести років. Запис до цих клінік відкритий на нашому сайті й зараз.

За пару років Одеса увійшла у п’ятірку лідерів DOC.UA та тримається у ній досі. Одесити активно користуються сервісом запису до лікарів та на діагностику. За даними першого кварталу 2024 року, Одеса посідає третє місце за кількістю записів в клініки:

У структурі записів в клініки через DOC.UA за містами Одеса на третьому місці (дані за перший квартал 2024 року)

До війни, у 2021 році, Одеса займала четверте місце за кількістю записаних в клініки пацієнтів, сильно поступаючись лідерам: Києву, Дніпру та Харкову. Можливо тому 2022 рік не показав падіння записів, як в інших містах. Динаміка записів в одеські медичні заклади за останні чотири роки демонструє впевнене зростання:

Динаміка записів в клініки Одеси за даними перших кварталів 2021-2024 років

Нам приємно чути, що саме медичний сервіс DOC.UA допомагає приватним медичним закладам Одеси знаходити нових клієнтів, розвиватися.

«Коли на самому початку у нас не було фінансової можливості оплачувати рекламні послуги, то саме DOC.UA допоміг розпочати вести рекламу в інтернеті, — розповідає Людмила Бурдейна, генеральний директор Багатопрофільного медичного центру OMD Clinic. — Про наших гематолога та мамолога почали дізнаватися саме завдяки DOC. Потім на вашому сайті пацієнти почали залишати гарні відгуки, й рейтинг лікарів зріс».

Відгуки реальних пацієнтів, які були на консультації у конкретного лікаря та отримали медичну послугу в конкретній клініці, дуже важливі. Користувачам сайту вони допомагають вибрати лікаря. Лікарям — піднятися в рейтингу та отримати можливість допомогти більшій кількості українців.

Популярні лікарі в Одесі сьогодні

Цього року в Одесі найчастіше через медичний сервіс DOC.UA записуються до дерматовенерологів, акушерів-гінекологів та неврологів. Серед діагностичних процедур найбільшою популярністю у 2024 році користуються ультразвукове дослідження (УЗД) і комп’ютерна томографія (КТ):

Найпопулярніші лікарі та види діагностики в Одесі, за даними першого півріччя 2024 року

Серед клієнтів DOC.UA в Одесі, як і в інших містах, більше представниць жіночої статі — 64%. Жінки найчастіше записуються до:

1. акушер-гінекологів (14%),
  2. дерматовенерологів (13%),
  3. неврологів (8%),
  4. отоларингологів (7%),
  5. ендокринологів (6%).

Серед чоловічого населення Одеси більшою популярністю користуються такі лікарі:

1. дерматовенерологи (16%),
  2. урологи (14%),
  3. гастроентерологи (8%),
  4. неврологи (7%),
  5. отоларингологи (6%).

Про попит лікарів-онкологів в Одесі з нами поділилася партнер DOC.UA Людмила Бурдейна, генеральний директор Багатопрофільного медичного центру OMD Clinic, який був першим приватним онкологічним центром Одеси. За її словами, зараз найбільший попит мають консультації гематолога, онкомамолога та хіміотерапевта. «В Одесі дуже мало гематологів, — говорить Людмила. — Щоб потрапити на прийом, люди чекають тижнями й місяцями».

Щодо структури онкологічних захворювань, то в порівнянні з попередніми роками вона не змінилася. «Найбільш поширеним серед жінок є рак молочної залози, а серед чоловіків — рак легенів та кишківника, — ділиться власними спостереженнями Людмила Бурдейна. — Але останніми роками, на жаль, збільшилася кількість звернень на метастатичній стадії. Та збільшилась кількість жінок з раком легень, які ніколи не палили».

«Ми зрозуміли, що дуже потрібні людям»

24 лютого 2022 року змінило життя одеситів як і решти українців. Багато клінік зупинили роботу. Серед них був і Багатопрофільний медичний центр OMD Clinic. «Колектив роз’їхався. Ми зачинилися. Але через 4 місяці, коли всі трохи оговтались, коли у людей почали закінчуватися фінанси, коли пацієнти шукали нас і телефонували на особисті номери, коли в Одесі зʼявилося багато переселенців з Херсону й Миколаєва, ми зрозуміли, що дуже потрібні людям і відновили роботу», — розповідає Людмила Бурдейна, генеральний директор OMD Clinic. Це був липень 2022 року.

Війна зруйнувала багато планів колективу OMD Clinic, який на кінець 2021 року вже був повністю сформований і готувався до співпраці з київськими лікарями. Після повторного відкриття довелося переформатовуватися, набирати нових фахівців. «Були моменти, коли ми шукали їм житло, приносили речі... Багато чого пережили в той час. І це нас ще більше згуртувало», — згадує Людмила.

Колектив Багатопрофільного медичного центру OMD Clinic, літо 2024 року

Одеса призвичаїлася до війни. Звісно, так не можна писати. Це неправильно. І так не повинно бути в нормальному світі. Але, на жаль, наша реальність вже третій рік виходить за рамки нормальності.

«Я розумію, що ви про це не напишете, — говорить Людмила Бурдейна. — На жаль, у нашому місті погана ситуація в державних лікарнях. Великі хабарі. Часто чуємо, що в державній лікарні озвучували вищу ціну за операцію, ніж в нашій приватній клініці. Через це багато людей їде за допомогою в інші міста».

DOC.UA вдячний всім партнерам, які продовжують чесно працювати: лікують, оперують, консультують попри всі перешкоди, ракети й дрони… І попри ганебні вчинки, які, здавалося, вже залишилися у минулому.

DOC.UA працює в Одесі.

Лікарі Одеси