Стоматологічний прийом, коли тобі всього 5 років

Відвідування стоматолога для дітей - це завжди страх, що супроводжується стресом батьків. У Вані проблем із зубами не було ніколи, тому на прийом до лікаря я повела його тільки зараз у віці 5 років. У пошуках хороших розуміючих фахівців я зупинила свій вибір на Kid`s Dental, куди і записала сина на консультацію.

Оскільки Ваня завжди був проти будь-яких лікарських оглядів, я намагалася пересилити хвилювання і оптимістично налаштуватися. Переступивши поріг, я зрозуміла, що не прогадала з вибором - тут є будь-які розваги, про які може тільки мріяти дитина. Ресепшен оформлений як дошка для малювання, бери фломастери і малюй, адже в Kid`s Dental ніхто не буде лаяти за «настінні» мистецтва. Дитячі шедеври на імпровізованому полотні мене трохи заспокоїли і зацікавили Ваню, але ненадовго. Поки ми чекали прийом, а мені вже здалося, що син відчув себе недобре, до нас підійшла аніматор і запропонувала пограти в відбивання м'ячів на Xbox. Природно син захопився сенсорною іграшкою, яка копіювала кожен його рух, проектуючи їх на ігрового персонажа.

Насилу відтягнувши Ваню від віртуального світу, ми пройшли в кабінет лікаря, де нас прийняла Полушкіна Наталія Олександрівна. Мій син відразу ж включив свою впертість і поглядом дав зрозуміти, що навіть маленькі чоловіки в допомозі лікарів не потребують! На мій подив, Наталя Олександрівна нітрохи не зніяковіла - видно, що досвід роботи з «важкими» пацієнтами у неї є.

Щоб розрядити напружену обстановку, асистент, що працює в симбіозі з лікарем, показала нам незвичайного іграшкового ведмедя з білосніжними зубами! Ваня одразу ж взявся чистити зубки плюшевому пацієнту, і навіть поставив кілька пломб, при цьому лікар асистувала моєму юному лікарю. Наталія Олександрівна передбачила нашому активістові майбутнє успішного стоматолога. Після умовлянь і обіцянок подарувати синові машинки, він погодився сісти в крісло, але на своїх умовах - тільки на руках у мами. Зітхнувши всі втрьох з полегшенням, ми пішли на поступки маленькому чоловікові. Але не все виявилося так просто - в крісло-то ми сіли, а рот відкривати категорично відмовлялися. Спасибі, вбудованому над стоматологічним кріслом телевізору і популярним в серйозних колах 5-річок «Фіксікі», Ваня таки здався і подарував лікареві свою посмішку. Як я і передбачала, зубки у сина всі здорові і міцні, але лікар порекомендувала звернутися до ортодонта. Справа в тому, що щелепа у Вані вузька, відповідно зуби маленького розміру, але коли постійні почнуть змінювати молочні, для них просто може не вистачити місця. Спеціаліст-ортодонт призначить синові пластинки, які допоможуть розширити місце для постійних зубів. Треба починати готувати свого чоловіка морально - його чекають часті відвідування лікаря.

Також Наталія Олександрівна порадила зробити Вані герметизацію - процедуру заповнення тріщин на зубах спеціальною речовиною, після того, як з'являться корінні зуби. Дана процедура допоможе знизити ризики захворювання карієсом. Лыкар поцікавилася, чи є у нас конкретні скарги, адже в цілому - зуби у відмінній формі. Мене хвилювало те, що у Вані немає навіть натяку на появу постійних зубів - молочні досить впевнено «сидять» в роті. Наталія Олександрівна розвіяла мої страхи, роз'яснивши, що у малюків постійні зуби «активізуються» до 5,5 років. Зубну фею нам залишилося чекати недовго!

В цілому прийом пройшов набагато спокійніше, ніж я очікувала. Єдиним розчаруванням Вані стало те, що зубастого ведмедя не можна взяти додому, і навіть запропоновані як альтернатива гоночні суперкари не підсолодили пігулку. Пояснюючи синові, що у ведмедя скоро «прийом» з іншим пацієнтом, для Вані знайшли особливу іграшку - липкий слайм, або желеподібний «лизун», який відволік увагу від плюшевого хворого. На наступний ранок першим питанням мого маленького чоловіка було: «Мама, а коли ми підемо до стоматолога знову?»

Лікар  Павлюченко  Євген Юрійович   на Doc.ua
Встановив більше 6100 імплантів в м. Київ. Більш 97,5% - успішно; Проходив практику у відділенні щелепно-лицьової хірургії при кафедрі хірургічної стоматології на базі Харківської обласної клінічної лікарні. Проводилась наукова робота, є друковані статті; У 2011 році проходив стажування в стоматологічній клініці «CityDental» Нью-Йорк, США. Працює з найбільш відомими і популярними системами імплантації: Neobiotech (Південна Корея), MIS (Ізраїль), Straumann (Швейцария). Хірургічні стоматологічні втручання будь-якої складності в щелепно-лицьової області під місцевою анестезією. Забезпечував синхронний переклад курсу лекцій іноземних фахівців стоматології. Павлюченко Є.Ю. постійно бере участь у наукових конференціях, симпозіумах, семінарах в Києві та за кордоном, а також має публікації в спеціалізованих медичних виданнях, знайомиться з монографіями та публікаціями провідних іноземних імплантологів, що дозволяє йому бути в курсі нових технологій, підходів, концепцій і напрямків в стоматологічної імплантації.
Стоматологічна клініка «DENTIFY»
вул. Князів Острозьких, 46/2на карті
Печерськийм. Арсенальнам. Кловськам. Печерська
Стоматологічна клініка «Люмі-Дент» Позняки
вул. Анни Ахматової, 14-Ана карті
Дарницькийм. Осокорким. Харківськам. Позняки
Консультація
Оберіть бажаний час прийому та чекайте підтвердження
keyboard_arrow_leftсб 04  трав.нд 05  трав.пн 06  трав.keyboard_arrow_right

Поширені запитання: