Інтерв'ю Андрія Харкова - одного з кращих пластичних хірургів м.Києва

Засновник клініки Medical Club, доктор медичних наук, хірург вищої категорії, дійсний член Європейської Академії лицьової пластичної хірургії і Американської Асоціації пластичних хірургів Андрій Харків в інтерв'ю виданню розповів про те, що важливо для щастя жінки і як пластичний хірург може допомогти досягти цього стану щастя.

Андрій Леонідович, розкажіть, які операції зараз найбільш затребувані пацієнтами?

На першому місці - ринопластика. Великою популярністю користуються також операції зі зміни форми та об'єму молочних залоз, а також процедури з омолодження і вдосконалення контурів фігури.

Здається, ринопластика була і залишається найпопулярнішою з естетичних операцій.

І так і ні. Адже у випадку з ринопластикою, втім, як і з будь-якою пластичною хірургією, мова йде не тільки про естетичну, але і про реконструктивну хірургію. Ніс - це в першу чергу важливий орган, призначений для дихання і нюху, і вже в другу він - прикраса обличчя. Точно так само і в хірургії: на першому місці - функціональність, ніс повинен добре дихати. Безумовно, при цьому ніс повинен і виглядати добре і доречно. Але все ж без функції естетика неправомірна.

Чи є в ринопластиці мода і хто її диктує?

Мода, звичайно, є, але я дуже рекомендую ставитися до неї обережно. Коли пацієнт вирішується на зміну зовнішності хірургічним шляхом, він повинен приймати рішення, спираючись не на мінливість моди, а на якість послуг. Адже мода приходить і йде, а зовнішність людини залишається. Може, це прозвучить різко, але я за те, щоб моду в пластичної хірургії диктували професійні хірурги, а не зовнішні обставини. Адже хірург краще за інших розуміє, що можна поліпшити в зовнішності пацієнта, при цьому зберігши і підкресливши його індивідуальність.

В такому випадку, чим ж керуватися при необхідності або бажанні змінити зовнішність?

Перш за все, професійним підходом. Складові якісної роботи естетичного хірурга - це правильний діагноз і оцінка деформації, ефективний контакт і взаєморозуміння з пацієнтом, точний підбір методик, технік і типу операції, ретельне передопераційне обстеження, безпечне знеболення і правильно виконана операція. Під правильно виконаною операцією я маю на увазі таку, яка проведена оптимально травматично - не мінімально і не максимально, а оптимально для досягнення результату. Потім, безумовно, необхідний безпечний післяопераційний період, ретельне спостереження в післяопераційному періоді і лікування. Всі разом ці фактори складають основу 80-85% випадків хорошого результату.

Хто, з Вашого досвіду, частіше вдається до ринопластики - жінки чи чоловіки?

У нас чоловіки становлять до 10% пацієнтів. Але, що цікаво, співвідношення чоловіків і жінок як пацієнтів пластичних хірургів суттєво відрізняється в залежності від країни. Наприклад, мій колега з Італії доктор Луїджі Глоше каже, що у нього в країні близько половини клієнтів, які роблять ринопластику, - це чоловіки. Такий високий відсоток звернень з боку чоловіків він пов'язує з бажанням усунути особливості середземноморської форми носа, хоча тут складно зрозуміти, чи не жартує він (сміється). В цілому ж, за його спостереженнями, чим північніше країна, тим рідше люди звертаються за ринопластикою.

До речі, про географію. Можете розповісти, які країни зараз вважаються провідними у сфері пластичної хірургії?

На сьогоднішній день №1 - це, безумовно, Корея. Серед країн-лідерів я б також виділив США, Бразилію, Німеччину, Англію. Естетична хірургія затребувана там, де сформувався широкий прошарок середнього класу, де суспільство цінує якість життя, де важливі фінансовий успіх і загальне благополуччя. При цьому в кожній країні, в кожному регіоні є свої особливості пластичної хірургії, сформовані під впливом віросповідання, національної культури, менталітету і смаку місцевого населення. Якщо говорити про пластичну реконструктивну хірургію, то вона розвивається там, де в ній є потреба і, відповідно, також набуває регіональну специфіку. Наприклад, опікова хірургія розвинена в жарких регіонах, де часто трапляються великі пожежі, наприклад, в Австралії, Іспанії, Каліфорнії.

Як на такому тлі відчуває себе українська пластична хірургія?

Можу чесно сказати, що не дуже. Повторюся, попит на послуги пластичних хірургів визначається загальним рівнем розвитку суспільства, а у нас поки що, на жаль, невисокий. Відповідно, і ринок пластичної хірургії в Україні розвинений не дуже сильно. З іншого боку, ми з командою клініки «Медикал Клаб» вже багато років працюємо на високому професійному рівні, який нічим не поступається світовому. У нас найкращі лікарі, постійно підвищують свою кваліфікацію, у нас краще і новітнє обладнання, ми застосовуємо провідні, в тому числі власні, методики. Можу без удаваної скромності сказати, що доктор Луїджі Глоше, а він один з кращих (якщо не кращий) пластичних хірургів Італії, після відвідин нашої клініки був захоплений і приємно вражений високим рівнем надаваних нами послуг.

Напевно, Вам часто задають це питання, але у кого ще питати, якщо не в професіонала: як пацієнту зробити правильний вибір?

Питання дійсно популярне і актуальне, але простої відповіді на нього немає. Що таке правильний вибір, визначає сам пацієнт, причому часто спираючись на інтуїцію. Навіть якщо підійти до питання дуже ретельно, дослідивши пропоновані варіанти, вибір багато в чому, якщо не в першу чергу, визначається особистим ставленням пацієнта до лікаря, і це цілком закономірно. Але перш, ніж піддаватися емоціям, я все ж рекомендую вивчити, що пропонує ринок, ознайомиться з відгуками інших пацієнтів, поговорити з кількома лікарями, задавши їм потрібні питання, дізнатися побільше про обладнання в клініці.  Звичайно, пацієнт - не лікар, він не зможе зрозуміти всі нюанси, але цього і не потрібно. Головне, щоб в результаті пацієнт відчував себе щасливим.

Що ж, на Вашу думку, важливо для щастя жінки?

Великий кутюр'є Ів Сен-Лоран говорив так: «Кращий одяг для жінки - це обійми люблячого її чоловіка. Але для тих, хто позбавлений такого щастя, є я ». Точно так само можна сказати і про пластичну хірургію. Якщо у жінки все в порядку в житті, то треба цінувати час, проведений в цьому щасті. Якщо ж її щось не влаштовує і причиною цього вона вважає недоліки в своїй зовнішності, ми допоможемо їй усунути ці вади і зробимо все, щоб жінка продовжувала бути щасливою.

Лікар  Щербаха  Андрій Миколайович на Doc.ua
Лікар проводить оперативні втручання лапароскопічним та відкритим способами. Займається консервативним та хірургічним лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту, доброякісних утворень шкіри та м'яких тканин, проктологічних хвороб.
МЦ «Mediland»
вул. Маршала Рибалка, 11-Бна карті
Шевченківськийм. Лук'янівська
Консультаціявід 880 грн
Оберіть бажаний день прийому та чекайте підтвердження
keyboard_arrow_leftпн 22  лип.вт 23  лип.ср 24  лип.keyboard_arrow_right