Громадські слухання на тему "Концепція охорони здоров'я"

13 червня 2014 вперше пройшли відкриті публічні громадські слухання, на яких обговорювався програмний документ у сфері охорони здоров'я: «Концепція побудови нової системи охорони здоров'я в Україні».

Організаторами заходу стали

• журнал "PRO Менеджмент в охороні здоров'я";
  • громадська ініціатива "Реанімаційний пакет реформ";
  • громадська платформа "Нова країна".

Концепцію, створену МОЗ, презентував Міністр охорони здоров'я Олег Мусій. Після чого з оцінками документа виступили експерти. По закінченню заходу відбулася відкрита панельна дискусія.

За словами Міністра охорони здоров'я Олега Мусія формування відповідають сучасності національної моделі охорони здоров'я передбачає наступні пункти:

• впровадження державно-громадської системи в управлінні охороною здоров'я;
  • створення сучасної системи охорони громадського здоров'я;
  • структурний і фінансовий поділ медичної допомоги відповідно до її видів і рівнів;
  • передачу у власність громадськості територіальних громад відомчих закладів охорони здоров'я;
  • впровадження відносин договірного типу між одержувачами і постачальниками послуг в медичній сфері;
  • ліцензування діяльності лікарів;
  • застосування нових фінансових механізмів розрахунку за медичні послуги, в т.ч. за допомогою медичного страхування;
  • формування штатних розкладів виходячи з обсягу і складності роботи;
  • оплата роботи з урахуванням якісних показників;
  • впровадження та забезпечення системи безперервного підвищення якості медичних послуг;
  • забезпечення доступності і високої якості лікарських засобів;
  • забезпечення рівноправності всіх медичних установ різних форм власності в питаннях, що стосуються укладання контрактів;
  • удосконалення законодавства в охороні здоров'я;
  • проведення періодичного аналізу проміжних результатів реалізації Концепції та забезпечення її коригування та ін.

Олег Мусій зазначив, що основним акцентом нової системи стане профілактика захворюваності та збереження здоров'я громадян.

Міністр також повідомив, що проект Концепції буде спрямований на обговорення та отримання пропозицій міжнародних експертів і в обласні управління охороною здоров'я. Після того як проект Концепції буде затверджений, почнеться створення деталізованого поетапного плану щодо її реалізації.

Експерти і учасники слухань висловили ряд вагомих зауважень до проекту документа, а також внесли конструктивні пропозиції для його вдосконалення. За результатами цих слухань буде прийнята окрема резолюція і після, спрямована до Міністерства охорони здоров'я. Всі присутні на громадських слуханнях відзначили відкритість Міністерства і готовність до конструктивної співпраці з громадськістю, а також висловили сподівання, що позиція представників громадськості та професійної спільноти буде почута і врахована.

Поширені запитання: