Інтерв'ю Євгена Донця - одного з провідних пластичних хірургів Києва

Не так давно пластична хірургія і інноваційні косметологічні процедури були не доступні. Але сьогодні все змінилося і підтяжка шкіри, омолодження, корекція дефектів, зміна форми грудей, носа вважаються нормою. Про те, чому і кому варто проводити або не проводити зміни, розповів Євген Донець - хірург клініки Medical Club.

Євген, що Вас привабило в професії пластичного хірурга?

У дитинстві я хотів стати ювеліром. І в юності, звичайно ж, спробував себе в цій спеціальності. Але, дуже скоро зрозумів, що хочу присвятити себе іншому ремеслу. Так як постійно виникало відчуття, ніби чогось не вистачає. Зараз я вже розумію чого - щасливого блиску в очах навпроти.

З лікарських професій мені подобалася тільки хірургія. Тому що я визнавав тільки радикальні заходи лікування. Першу вищу освіту я отримав в Запорізькому державному медичному університеті. Потім продовжив навчання в Українській військово-медичній академії в Києві за спеціальністю військова хірургія, де отримав ступінь магістра хірургії. Після закінчення академії зрозумів, що збройні сили - не моє, що я хочу бачити - робити цей світ красивішим. Я працював в міських і районних лікарнях, поступово наближаючись до своєї мети - пластичної хірургії. Паралельно проходив державні курси пластичної хірургії, єдині на той час. Їздив вчитися в Москву, Єкатеринбург, навчався в Німеччині, Монако, Хорватії та Швеції. Але мої головні вчителі і наставники - це все ж мої колеги Харків Андрій Леонідович, Симонов Володимир Федорович і Кожан Анатолій Іванович. Вони навчили мене майстерності естетичної медицини і дали можливість розкрити весь свій потенціал. Я не зупиняюся на досягнутому. На даний момент я перебуваю в Міжнародному суспільстві естетичної пластичної хірургії ISAPS. З колегами з Medical Club ми постійно вдосконалюємо знання, відвідуємо міжнародні конференції, семінари, майстер-класи.

На яких операціях Ви спеціалізуєтесь?

Практично на всій пластиці. Починаючи від омолаживающей хірургії і закінчуючи контурами тіла. Операція з грудьми - одна з найулюбленіших. Тому що вона здатна радикально змінити життя дівчини. З багатьма пацієнтками ми дружимо поза стінами клініки. Я бачу, як змінюється якість їх життя. Вони стають більш впевненими в собі, більш успішними, хтось змінює рід діяльності, а хтось знаходить нову любов.

Які жінки найчастіше роблять корекцію грудей?

Це два типи дівчат. Перших природа не наділила гарними грудьми або об'ємом, і вони хочуть до народження дитини підкоригувати форми, щоб бути впевненіше в собі. Другі - ті, хто стали мамами. Вони подарували нове життя, вигодували дитину і отримали постлактаціонну субінволюцію молочних залоз, тобто зменшення обсягу, асиметрію, зміну форми грудей. Вони приходять з проханням: «Я виконала свою місію, тепер ваша черга - поверніть те, що у мене було». Зараз частіше звертаються з проханням збільшити груди. Пацієнтки стали більш інформовані. Знають і виконують всі, щоб зберегти форму грудей під час вагітності: носять спеціальну білизну з перших днів вагітності і лактації, користуються спеціальними засобами, які запобігають розтяжкам.

З якими стереотипами щодо пластики ви стикаєтеся донині?

Пластична хірургія - це страшно, недоступно і небезпечно. Найпоширеніше упередження. І на ринку присутня частина маловідомих клінік, які, на жаль, є підтвердженням цього. Вони компрометують індустрію пластичної хірургії в Україні. Оперують за невеликі гроші, але неякісно, ​​ставлять дешеві і неякісні імплантати. Тому я б хотів попросити всіх потенційних клієнтів естетичної медицини: не шукайте, де подешевше, шукайте, де якісно і перевірено.

Багато хто до цих пір ще вважає, що імпланти - це небезпечно, вони можуть деформуватися, їх необхідно міняти раз в 10 років ... Клініка Medical Club співпрацює тільки з двома компаніями відомими на ринку імплантів. На ці імплантати дається довічна гарантія FDA. Виробник гарантує, що імплант не зітреться, не лопне, не деформується і з ним нічого не станеться в літаку.

Чи доводилося Вам відмовляти клієнткам?

Днями пацієнтка розповіла, що про мене говорять, що я відмовляю в операціях. У своє виправдання хочу сказати, що я відношу себе до чесних лікарів і вважаю, що треба робити тільки ті операції, які показані пацієнтові. А не ті, на яких можна заробити. Тим більше, якщо розумію, що не зможу задовольнити занадто завищені вимоги людини. Тому вміти відмовляти - це частина моєї роботи, яка, до слова, дорого коштує. Я не візьмуся за роботу, коли до мене приходить досить красива дівчина 22 років і просить зробити з обличчям «все». Я розумію, що в 22 роки їй ця операція тільки зашкодить. Тому консультація триватиме рівно стільки, скільки потрібно, щоб розібратися з причиною такого рішення, зрозуміти мотивацію, спробувати відмовити і запобігти небажаним наслідкам. Якщо не вдасться відговорити, запропоную менш інвазивні методики, наприклад, ін'єкції, щоб вона залишилася задоволена результатом і не пішла шукати того, хто погодиться на непотрібну операцію. Тому що вона обов'язково знайде того, хто погодиться прооперувати.

Тобто максимально страхуєтеся від негативного результату?

Щоб відкинути ймовірність незадоволеності ефектом операції, ми використовуємо унікальну систему тривимірного моделювання тіла VECTRA XT 3D. Завдяки безлічі камер, апарат виробляє одночасну фотозйомку з різних точок огляду, а потім використовує отримані знімки для побудови віртуальної тривимірної моделі тіла і дає можливість побачити результат пластичної операції до того, як вона буде проведена. Весь процес займає менше години і дозволяє відобразити віртуальну модель тіла на великому екрані, здійснювати обертання моделі і її огляд під будь-яким кутом, застосувати моделюючі інструменти для зміни форми, розміру і положення грудей, порівняти кінцеві результати після різних процедур.

Читайте також: 3D-моделювання зовнішності: побачити себе до і після ринопластики.

А можете навести приклад, коли коригування форми грудей повністю змінила життя жінки?

Одного разу мені зателефонувала знайома і попросила, щоб я допоміг знайти лікаря для її племінниці, у якої виявили пухлину головного мозку. Я допоміг, дівчину прооперували в Києві, через два роки вона одужала і звернулася до мене з проханням зробити операцію по збільшенню грудей. У неї було двоє діток, від молочної залози практично нічого не залишилося - тільки «мішечок шкіри», за її висловом. Коли вона прийшла на консультацію, я навіть не зрозумів, навіщо їй груди: вона була одягнена по-пацанськи - у сорочці в клітинку, джинсах і кросівках, від неї пахло тютюном, плюс, я знав, що вона випиває. Спочатку я хотів відмовити, дізнавшись, що недавно вона перенесла дуже серйозну операцію. Але її лікуючий лікар запевнив, що операцію робити можна. Вийшла досить гарні груди, а моя пацієнтка зникла, здається, поїхала в інше місто. Через два роки надійшов дзвінок, я дізнався її голос: «Здрастуйте, Євген Георгійович, можете мене оглянути?». На порозі стояла чарівна дівчина на каблуках в красивому сарафані в підлогу, з ідеальною зачіскою і легким загаром. Ніякого запаху алкоголю або тютюну, тільки легкий аромат парфумів. У неї дійсно кардинально змінилося життя. Цей приклад, в хорошому сенсі, буде переслідувати мене все життя. Адже я допоміг полюбити себе людині, яку навіть не знав.

Хто така «красива жінка»?

Краса в цілому - це поняття абстрактне. Але, точно можу сказати, що красива жінка - це, перш за все, впевнена в собі жінка. І мені подобається допомагати жінкам ставати більш впевненими в собі і в своїй красі.

Поширені запитання: