Алергія на пральний порошок: симптоми алергії на порошок

В 21м столітті ні для кого не секрет, що прогрес неминучий і твориться він, як би це тавтологічно звучить, заради прогресу. Одна галузь створюється для того, щоб породити інші. Все б це було не так погано, можливо, навіть добре. Тільки ось заважає один факт. Прогрес породжує безліч шкідливих побічних ефектів. Заради економії людина сама, розуміючи всю шкоду використовуваного або уживаного продукту, користується ним. Шкода віддавати більше грошей за ту ж функцію, якщо за неї можна віддати менше. А про здоров'я ми, звісно ж, зрозуміло, думаємо в останню чергу. Моєму дітям посуд миючим засобом, що містить такі речовини, які і дорослий організм не в силах переробити без наслідків. Наприклад, ПАР (поверхнево-активні речовини) або хлор.

Практично всі більш-менш цивілізовані країни ще в кінці 20-го століття або в перші роки 21-го відмовилися від використання та імпорту засобів побутової хімії, які містять різні фосфати. Японія, яка має славу геніальною нацією, ввела заборону ще 1986 році, забезпечивши зниження шкідливого впливу на організми своїх громадян. А в країнах колишнього СНД майже всі люди без роздумів використовують продукти побутової хімії, які руйнують здоров'я не тільки дітей, а й дорослих. На превеликий жаль, дослідження фосфатів і їх впливу на організм проводяться рідко і якось не дуже ретельно. А в ЗМІ це питання якось замовчується. Не дивно, це ж бізнес. З тієї ж причини електромобілі не можуть вийти на широкий ринок. Що ж тоді робити нафтовим магнатам? З вини ось такого комплексу факторів алергія на пральний порошок з'являється у населення всіх вікових груп все частіше і все з більшою силою. Виникає абсолютно слушне запитання: «Чому?»

Аллергия на порошок

Вся справа в фосфатних сполуках, з якими кожен з нас має контакт майже кожен день, а багато хто й зовсім десятки разів в день. Вони провокують кислотно-лужний дисбаланс, змінюють хід функції обміну в шкірних і підшкірних клітинах, внаслідок чого виникає алергічний дерматит. А для того, щоб зрозуміти, звідки виникає алергія на порошок, слід дізнатися природу фосфатів.

Фосфатні сполуки – те, з чим ми маємо справу постійно. Фосфорні кислоти містяться в складі лікарських препаратів, в більшості харчових добавок з індексом «Е», в синтетичних миючих засобах, мінеральних добривах та інших продуктах, які ми використовуємо досить часто, особливо в сфері харчування. До складу безпосередньо фосфатів входить фосфорна кислота в поєднанні з шкідливими речовинами в стилі солей металів. Законодавством прописані максимальні норми їх вмісту, однак, навряд чи ці норми строго дотримуються. Наприклад, допустимий вміст миш'яку в продукті, що містить фосфати, 3 міліграма на кілограм продукту. Свинцю – 10 міліграм. Ви бачили хоч один пральний порошок із зазначенням кількості вмісту цих речовин? Є кілька шляхів, за якими неприйнятні для організму речовини потраплять в нього і може розвинутися алергія на пральний порошок. Далі про них.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з проблемою алергії на миючі засоби

Перший і найбільш логічний – поверхня шкіри. Це орган, який покриває все наше тіло і кожна клітинка здатна вбирати все, до чого торкається. Найчастіше алергія на порошок виникає після ручного прання за допомогою синтетичного прального порошку без використання рукавичок, які спеціалізуються на захисті шкіри від впливу подібних речовин. Більш того, фосфатні частки, за словами фахівців, вимиваються з тканин одягу тільки після восьми ретельних полоскань. Ясна річ, що по 8 раз ніхто не полощить білизну. Ось фосфати і проникають в організм через шкірний покрив.

Аллергия на стиральный порошок

Другий спосіб проникнення – дихальні шляхи. Що при ручному пранні, що при пранні за допомогою пральної машини, все одно виділяються надлегкі летючі речовини, які вдихають і через дихальні шляхи засвоюються організмом.

Окремої згадки варто ПАР – аніонні поверхнево-активні речовини. Це найбільш агресивні і небезпечні шкідливі речовини, які є в порошку. Вони за допомогою фосфатів проникають в організм, всмоктуючись шкірою. ПАР здатні у великих кількостях накопичуватися в натуральних тканинах і перебувати там до трьох днів. Навіть прополоскавши білизна 10 раз після прання, ви не зможете вимити з нього ПАР. А потім ми дивуємося, звідки взялася алергія на пральний порошок.

І, нарешті, останній і нікого не щадить спосіб проникнення фосфатів в організм – це вода. Так, звичайна вода, яку ми п'ємо, яка під час ванних процедур стосується всього нашого тіла, якої ми чистимо зуби, створюючи контакт зі слизовою оболонкою, і т.д. Жоден, навіть самий потужний і дорогий фільтр, не здатний очистити від настільки дрібних хімічних часток воду, яка вже давно заражена стоками. І з цим доводиться миритися.

Алергія на порошок, симптоми якої відрізняються від більшості видів алергії тим, що проявляються тільки на шкірі, легко виявляються і від них все-таки можна застерігатися. Отже, конкретніше. Висип дрібної зернистості – головна ознака, хоча іноді обходиться і без нього. Схожа на кропив'янку, тільки розташована майже по всьому тілу. Другою ознакою є похідний від першого ознаки свербіж по всьому справі. До речі, у дітей алергія на порошок проявляється у вигляді почервоніння обличчя і грудей. Ще однією ознакою вважається відлущування шкіри, іноді навіть набряклість.

Найчастіше буває на руках і проявляється в комплексі з сухістю шкіри і її почервонінням. Окремим симптомом вважаються везикули. Це коли шкіру висипає мокнучими бульбашками, які згодом лопаються і викликають сильний свербіж. Найбільш рідко у алергіка з'являється сухий кашель з крайньою стадією нападу до астматичного. Тільки це може проявитися виключно, якщо у людини загальна схильність організму до алергічних реакцій. При всьому тому, що в цей момент організм алергіка вже повинен піддаватися впливу кількох речовин, які він не переносить (як варіант одне, але у великій концентрації). Ось таким чином проявляється алергія на порошок. Симптоми, як ви бачите, не настільки жахливі, хоча набагато менш приємні, ніж хотілося б.

Застерегти себе і своїх близьких від алергічної реакції і згубного впливу можна тільки одним способом – не купувати пральні порошки з вмістом аніонних ПАР і фосфатів. І тут виникає питання: «Як вибрати порошок без фосфатів?». Всього кілька простих правил. По-перше, на упаковці має бути детальна інформація про продукцію і виробника. І не 4м розміром шрифту, а нормальним читабельним. По-друге, консистенція порошку повинна бути розсипчастою, без грудок. І, по-третє, продукт не повинен мати будь-який різкий запах. Тому, що джерело запаху – аромати, що збільшують алергічну реакцію або викликають нову. Якщо у вас проявилася алергія на порошок, симптоми якої описані вище, то прийміть будь антигістамінний засіб, щоб заспокоїти організм і зняти зовнішні прояви. Також не забудьте сходити до лікаря і зробити алергічну пробу. А перед цим помазати уражені зони заспокійливої ​​або загоює маззю в роді Пантенол або Бепантена.