Лікар Гастроентеролог Харченко Наталія В'ячеславівна на Doc.ua

Харченко Наталія В'ячеславівна

Доктор медичних наук
Головний гастроентеролог Міністерства охорони здоров'я України. Є професором, а також перебуває в Національній академії медичних наук України (в якості члена-кореспондента). Має звання заслуженого діяча України (з науки і техніки), доктора медичних наук.

У 1994 р. Наталії В'ячеславівні присвоєно науковий ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Гастроентерологія», а у 1999 р. - присвоєно вчене звання професора кафедри гастроентерології та дієтології Національної медичної академії післядипломної освіти

імені П. Л. Шупика.

Під керівництвом Н.В. Харченко та при її консультуванні захищено 13 кандидатських і 3 докторські дисертації, готуються ще 2 кандидатські дисертації.

Під авторством Наталії В'ячеславівни опубліковано:

• понад 350 наукових праць,
  • 4 монографії,
  • 14 посібників (з них 7 по дієтології).

Основні наукові праці: підручник «Гастроентерологія», перший україномовний підручник «Дієтологія», монографії «Вірусні гепатити», «Виразкова хвороба», посібники «Дієтотерапія при захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози», «Сучасні аспекти клінічної дієтології», «Сучасна дієтотерапія органів травлення » и др.

Н.В. Харченко багато років є деканом терапевтичного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Вона є науковим керівником і організатором Національної школи гастроентерологів, гепатологів України (далі - Школа), заснованої в 1998 р. Для виступів з доповідями під час проведення Школи щорічно запрошуються провідні фахівці з України, Росії та країн Європи. Засідання з великим інтересом відвідують не тільки гастроентерологи, а й лікарі інших спеціальностей.

Постійно скликаються засідання Київського міського товариства гастроентерологів, яке очолює Н.В. Харченко. Під її керівництвом в Україні розпочато проведення Міжнародних конгресів «День здорового травлення», які проходять в більшості країн під патронатом Всесвітньої гастроентерологічної організації.

Н.В. Харченко проводить значну просвітницьку роботу серед населення (виступи на телебаченні, публікації в періодичних виданнях) з метою підвищення рівня знань з питань гастроентерології та харчування.

З 2003 р. Н.В. Харченко очолює консультативно-експертну групу «Гастроентерологія. Лікарські засоби »ГП« Державний експертний центр »МЗ України, є віце-президентом Української гастроентерологічної асоціації, членом Всесвітньої та Європейської асоціації гастроентерологів.

З 2006 р. Н.В. Харченко є головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Гастроентерологія».

Професор Н.В. Харченко є науковим редактором і членом редакційної колегії багатьох медичних журналів.

За досягнення в області науки і охорони здоров'я в 1999, 2002, 2008 і 2010 Н.В. Харченко нагороджена Почесними грамотами МОЗ України. Їй присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України», «Відмінник освіти». У 2010 р. Н.В. Харченко обрано членом-кореспондентом АМН України за спеціальністю «Дієтологія».

Досвід роботи:

• з 1987 р. – лікар в Міністерстві охорони здоров'я СРСР;
  • з 1989 р. – асистент кафедри гастроентерології та дієтології Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика;
  • з 1998 р. –завідуюча кафедрою гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Освіта

• Луганський медичний інститут (1976);
  • Інтернатура за фахом «Терапія»
  • Аспірантура за фахом «Внутрішні хвороби» (1983)

Участь в асоціаціях

• Лідер Української Гастроентерологічної Асоціації
  • Член Всесвітньої та Об’єднананої Європейської асоціацій
  • З 2003 року по теперішній час – Голова консультативно-експертної групи «Гастроентерологія. Лікарські засоби» ДП «Державний експертний центр МОЗ України»

Виконувані процедури

• Складання індивідуальної схеми лікування (включаючи інфузійну терапію на денному стаціонарі)
  • Складання персональних дієтичних програм
  • Лікування і ведення пацієнтів з такими хронічними захворюваннями органів травлення як: гастрити, виразкова хвороба, панкреатити, холецистити, холангіти, гепатити, диспепсія, синдром подразненого кишечника, ахалазія стравоходу, стравохід Барретта, аутоімунні захворювання шлунково-кишкового тракту і т.п .
  • Онкологічний скринінг захворювань травного тракту
  • Передопераційна підготовка при жовчнокам'яній хворобі, виразковій хворобі, рефлюксній хворобі і т.п.

Перевірені відгуки про лікаря

20 Відгуки
Світлана 27 Лютий 2024
Нормально пройшов візит. Добре полікувалися з лікарем, я отримала усю необхідну інформацію від лікаря.
Олександра 06 Лютий 2024
Кваліфікований лікар. Консультація пройшла чудово. Дуже задоволена візитом.
Василь 06 Лютий 2024
Дуже грамотний, добродушний, хороший лікар.  Дуже хороший спеціаліст. Як людина лікар теж дуже  хороша. Була дуже класна, хороша консультація. Обов'язково будемо ще звертатися до цього лікаря за допомогою. Дуже задоволені цим лікарем.
check Перевірений пацієнт Онлайн-візит
Вікторія 28 Листопад 2023
Лікарка мені сподобалась як людина та як фахівець. Ми були до цього у багатьох лікарів то вона супер. Рекомендую
Юлия 27 Червень 2023
Я була в захваті від консультації лікаря. Лікар професіонал!  Все було по діло і по факту, я дуже рада що потрапила на консультацію саме цього лікаря