Звикаємо працювати у нестабільному ринку

В Одесі пройшов VIII Форум власників та керівників медичних клінік, організований стоматологом у червоному метелику, власником мережі стоматологічних клінік «Клініка Заблоцького» та центрів турботи про ясна та зуби «Dental Care Office», експертом з питань сервісу та розвитку бізнесу -  Ярославом Заблоцьким.

Головні питання, що піднімалися на Форумі  – якими є найбільші виклики для медичного бізнесу сьогодні та завтра? Як змінюється медичний ринок сьогодні? Яких процесів торкнулась діджиталізація в компаніях?

«Рік тому дійсно було дуже складно, - сказала Ірина Микичак, заступник Міністра охорони здоров’я України. - рік тому у всіх розмовах були дуже трагічні нотки про кількість хворих на ковід та тяжкість протікання хвороби в українців. Тоді як у міністерстві, так і серед лікарів не було уявлення наскільки ситуація буде трагічною. На сьогодні понад 50 000 втрачених українців під час ковіду –  це велика трагедія. Сьогодні варто сказати, що наше життя та наш захист у наших руках. Мова тут і про особистий захист, і про вакцинацію. Реалії  такі, що ми маємо багато проблем з вакцинацією і перша – в тому, що 56% українців не готові до вакцинації. Друга проблема втому, що велика кількість людей купують довідки про вакцинацію.
Міністерство охорони здоров’я сьогодні почало змінювати систему безперервного професійного розвитку лікарів. Ми на шляху до дуже важливих змін в ліцензуванні, як самих медиків так і закладів охорони здоров’я, що будуть змінювати підходи до атестації та акредитації лікарів та медичних працівників».

У форумі взяли участь: власники та топ-менеджмент компаній медичної сфери – керівники клінік, головні лікарі та медичні директори, завідуючі відділеннями.

Форум власників та керівників медичних клінік – це щорічна всеукраїнська  професійна подія в Україні та Східній Європі, яка є містком між бізнесом та медициною, між приватною і державною сферами. Золотий спонсор VIII Форуму власників та керівників медичних клінік - OTP Bank. OTP Bank — один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, визнаний лідер фінансового сектору країни.

На події обговорили філософію створення стратегій в медичній сфері, дослідження найбільш ефективних моделей, просування найкращих практик. Форум зібрав кращих експертів медичного бізнесу, представників ділових, інвестиційних кіл та сектору держаного управління. Форум організовано у 2014 році Ярославом Заблоцьким, доктором медичних наук, професором та практикуючим лікарем. Тема цьогорічного форуму: Як медичному бізнесу реагувати на виклики екстремальної невизначеності. На форумі учасники разом з експертами дослідили, яким має стати медичний бізнес після кризи COVID-19.

«Дякую організаторам форуму за можливість плідної співпраці, - сказав Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції» (EFI Group), - дуже часто бізнесмени та власники приватних клінік забувають, що тільки разом можна розвивати цей ринок.
Не побоюся цього слова коли скажу, що ми причетні до революції в медичній сфері. Вже сьогодні зрозуміло, що інтернет-сервіси такі, як Doc.ua – це саме те, як пацієнти будуть користуватися медициною у майбутньому. Вже через три роки для більшості пацієнтів медицина буде починатися в мобільному телефоні і дуже часто в ньому ж і закінчуватися. Повірте, що вже за кілька років буде зовсім інший підхід до знайомства з лікарем та клінікою, до електронного рецепту та того яким чином пацієнти будуть зберігати свої медичні дані».

Чи готові медичні клініки та лабораторії швидко збільшуватись і зменшуватись, реагуючи на потреби ринку, наскільки ці потреби залежатимуть від локдаунів? Як змінилась робота з персоналом, коли немає можливості зібрати всіх разом в офлайн? Як відбувається пошук, адаптація, мотивація? Про це далі йшлося на Форумі.

«Статистика говорить, що лише 30 відсотків українців мають змогу лікуватися в приватних клініках. А це значить, що клініці яка щойно відкрилась, знайти велику кількість пацієнтів не так просто,» - говорить Ярослав Заблоцький.

«Що сьогодні означає – побудова бренду?, - каже  бізнес-тренер та консультант, асоційований професор та директор програм з корпоративного навчання Hanken&SSE Executive Education Петер Зашев. - Перше завдання - важливо, щоб вас помітили. Якщо ви впоралися з цим складним завданням, то вважайте що на 30% ви на шляху до успіху. Важливо також розуміти, що кожен член колективу має займатися маркетингом та дбати про успіх компанії. Коли клієнт лишень подзвонив на колл-центр це вже маркетинг, тому що клієнт оцінює – чи люб’язний менеджер колл-центру, чи намагається він зрозуміти мою проблему й швидко та якісно допомогти. Тому всі без виключення повинні розуміти цінності та цілі компанії та рухатися в одному напрямку».

У події узяли участь участь 16 спікерів медичної сфери та державного сектору, а також  6 немедичних експертів ринку. Серед спікерів Форуму: Тігран Арутюнян, генеральний директор медичного дому Odrex; Олексій Бабич, генеральний директор медичної лабораторії “Діла”; Вікторія Мислива, начальник управління приватного банкінгу OPT Bank; Олег Калашніков, генеральний директор та співвласник медичної мережі «Добробут»; Галина Усенко, директор мережі клінік Into-Sana; Роман Гавриш, співзасновник агенції Aimbulance; Микола Скавронський, комерційний директор лабораторії "Сінево Україна"; Наталя Ємченко, директор зі зв’язків з громадськістю та комунікацій СКМ та інші.

Поширені запитання: