Дніпро

Стали відомі кращі медичні заклади України, на думку медиків

9 листопада презентували результати опитування, на основі якого було сформовано Перший Всеукраїнський рейтинг кращих роботодавців у медицині.

Рейтинг склала незалежна агенція допомоги медичним закладам «Здорові комунікації» у партнерстві із Національною службою здоров'я України, інформаційною системою для пацієнтів Helsi, адміністратором Центральної бази даних ЕСОЗ в Україні EZdorovya, компанією Doctor Eleks, медичним онлайн-хабом Doc.ua, а також українським сайтом з пошуку роботи Work.ua.

Перший Всеукраїнський рейтинг кращих роботодавців у медицині

«Багато медичних закладів не стоять на місці та роблять кроки у напрямку позитивних змін. А втім, десь за яскравими навігаційними вказівниками лікарнею, корпоративним одягом лікарів, інформаційними брендованими стойками та новими пластиковими дверима криється зашкарубла, неповоротка, місцями протрухла система взаємних відносин між лікарями, між ланками в медицині, між первинкою та вторинкою», коментує міжнародний сертифікований консультант з питань охорони здоров’я ЄБРР, Наталія Тулінова, яка водночас є засновницею агенції, яка ініціювала дослідження.

На момент закриття голосування організатори отримали більше 2,6 тис відповідей від медиків з усіх 24 областей України та столиці. Те, що опитування знайшло відгук у кожному куточку нашої великої країни це показник, що це та тема, про яку хочуть говорити.

Опитування включило 5 головних напрямків:

• «Професійний розвиток та системне навчання лікарів»
  • «Естетика та комфорт робочих місць»
  • «Мотивація та фонд нарахування оплати»
  • «Корпоративна етика та культура»
  • «Наукова діяльність»

Оцінювання відбувалось методом анонімного анкетування медичних працівників українських закладів всіх форм власності. До речі, 83% відповідей надійшли саме від представників державного сектору медичних послуг.

По результатах було проведено інтерв’ю із лідерами загального рейтингу та номінацій, які переглянули близько 800 менеджерів медичних закладів.

• Згідно дослідження, 70% опитуваних не мають доступу до можливості займатися науковою діяльністю, яку вважають незамінною для свого професійного розвитку.
  • Більше половини медиків оцінюють рівень етичності спілкування у своєму закладі як низький або незадовільний.
  • 75% переконані, що поточна система оплати праці є не справедливою.
  • Тільки 39% вважають, що медичний заклад ініціює можливості для їх професійного зростання.

Учасники опитування коментують:

• «Планую трудову міграцію, так як маю знання для роботи в іншій країні, де краще платять лікарям».
  • «Працюю на людей і на країну, маючи великий стаж роботи відчуваю себе рабом».
  • «Дуже прикро, що стільки грошей, сил та років вкладено щоб стати лікарем, а нас не цінує держава і само собою люди, тому що ми не захищені».
  • «У нас велике навантаження: більше 2000 пацієнтів на лікаря».

Водночас більша частина відгуків, які надійшли в опитуванні – були позитивними або містили пропозиції від самих лікарів для покращень.

• «Провести вакцинацію медпрацівникам, що не входить в перелік календаря щеплень за рахунок закладу в якому працють. Створити умови доступу до іноземних сайтів з інформацією про медичні оновлення та здійснити курси англійської мови з медичними термінами»
  • «Створити умови доступу до іноземних сайтів з інформацією про медичні оновлення»
  • «Час на консультацію пацієнтів має бути достатнім для огляду, роз’яснення в лікуванні, та для ведення медичної документації в робочий час. Також конференції, семінари та інші види навчання мають враховувати робочу навантаженність лікарів в Україні»

По всьому світу вже не перший рік спостерігається криза кадрів у сфері охорони здоров’я. Розвинені країни починають змінювати вимоги та всіляко створювати сприятливі умови для переманювання лікарів і медсестер із сусідніх держав. Все менше професію у медицині обирає студентство, яке втрачає мотивованих та реальних провідників у медицину як науку.

У таких умовах ті, хто працюють над покращенням умов роботи для медиків, — це рятівники для всієї охорони здоров’я та кожного українця.

До медичних закладів, які створюють найкращі умови для роботи медики віднесли:

КНП "Центральна міська клінічна лікарня" Сумської міської ради, яка посіла І місце серед державного сектору.

Клініку MyDerm, яка посіла І місце серед приватного сектору.

КНП Дитяча Міська Поліклініка 6 ОМР, яка посіла І місце у медицині у номінації «Комфорт робочого місця» у державному секторі.

Into-Sana, яка посіла І місце у медицині у номінації «Комфорт робочого місця» у приватному секторі.

Харківська обласна дитяча лікарня №1, яка посіла І місце у медицині у номінації «Мотивація та фонд оплати праці» у державному секторі.

Smart Medical Center, який посів І місце у медицині у номінації «Мотивація та фонд оплати праці» у приватному секторі.

Центр первинної медико-санітарної допомоги 4, який посів І місце у номінації «Навчання та розвиток» у державному секторі.

Мережа медичних центрів «Гармонія здоров'я», яка посіла І місце у номінації «Навчання та розвиток» у приватному секторі.

Клінічний Центр інфекційних хвороб, який посів І місце у медицині у номінації «Етика та культура» у державному секторі.

Медичний Центр «Інго» / «Наша родина» , який посів І місце у номінації «Етика та культура» у приватному секторі.

КНП "Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради", яке посіло І місце у номінації «Наукова діяльність» у державному секторі.

Медичний центр Rishon, який посів І місце у номінації «Наукова діяльність» у приватному секторі.

Рейтинг доступний за посиланням.

Поширені запитання: