Секрети біохакінгу від спікерів Biohacking Conference Kyiv

Здоров'я, молодість, краса, довголіття. Багатьом з нас хочеться зберегти стан розквіту сил та максимальної продуктивності організму на довгі роки. Чи є секрети як цього досягнути? Спікери першої наукової Biohacking Conference, яка відбудеться у Києві вже 11 листопада, під час заходу поділяться своїми знаннями, надбаними у галузі біохакінгу.

Зокрема, біохакери розкажуть, які інтервенції використовувати для «злому» і модернізації організму, біогеронтологи навчатимуть, як знизити біологічний вік і досягти довголіття, а розробники продемонструють інноваційні девайси, призначені для вимірювання показників організму і поліпшення самопочуття. З медичним онлайн-хабом Doc.ua ще до початку події спікери івенту поділилися корисною та цікавою інформацією.

Чому медитація стала трендом в Кремнієвій долині

За словами корпоративного тренера з Mindfulness, співзасновника Conversionrate.store Гліба Ходоровського, медитація стала трендом в Кремнієвій долині після публікації тисяч наукових досліджень, які підтверджують, що вона знижує стрес, запобігає вигоранню і покращує концентрацію. HR-менеджери в США дуже добре розуміють, що через стрес, вигорання і мультизадачність співробітники компаній втрачають до 40-60% продуктивності. “Цей процес почався ще в 70-х роках, коли Джон Каббат-Зін зробив програму Mindfulness Based Stress Reduction, яка в простому раціональному форматі без езотерики навчала ефективним буддистським технікам медитації, але пояснювала ці техніки науково і раціонально”.

Гліб Ходоровський зазначає, що сплеск інтересу до медитації почався після того, як Стів Джобс багаторазово публічно ділився про те, як медитація змінила його життя і підвищила продуктивність. Але Mindfulness cтав корпоративним стандартом вже після того, як Google запровадив медитацію для своїх співробітників.

“Білл Дуейн, мій ментор, екскерівник програм медитації в Google говорив мені що спочатку медитації сприймали як "екзотику", але зараз це звична для корпоративного соцпакету річ на рівні зі страховкою або кава-машиною в офісі. Окрім більшості IT-компаній Кремнієвої долини, Mindfulness також є у левовій частці компаній S&P500”.

Біохакінг і ЗСЖ: чи є різниця?

Генетик, біогеронтолог, науковий співробітник лабораторії епігенетики Інституту геронтології НАМНУ Олександр Коляда простими словами пояснив, у чому полягає різниця між біохакінгом і здоровим способом життя: “Люди придумали біохакінг, тому що їм набрид ЗСЖ і поради ЗСЖ, бо ці поради є дуже загальними і абсолютно не персоналізовані. Біохакери подають свої підходи як максимально персоналізовані, основані на контролі біомаркерів і інших показників, аналізів, тестів, спостережень за своїм організмом. ЗСЖ-рекомендації не є персоналізованими, але вони перевірені мільйонами людей і тому мають сильну доказову базу. Звідси йде своєрідне протистояння старого та нового підходів, нібито одне є сильно доведеним, а інше підібране конкретно під кожну людину, але не завжди є доведеним”.

За словами Олександра Коляди, друга відмінність між біохакінгом та ЗСЖ полягає у тому, що біохакінгові інструменти повинні підходити кожній конкретній людині, але у одному випадку вони будуть ефективними, а в іншому — можуть нашкодити, якщо люди самостійно роблять собі призначення.

І ще одна відмінність полягає у тому, що термін ЗСЖ є застарілим, а біохакінг — це нове поняття, здатне зацікавити багатьох людей, що ведуть активний сучасний спосіб життя. “Але найбільш здорова частина біохакінгу дорівнюватиме абсолютному тому, що називається ЗСЖ”, — зазначає Олександр Коляда.

Інструменти збереження молодості

Лікар дієтолог-імунолог, генетик, засновник Goncharova Clinic Людмила Гончарова впевнена: перед тим, як давати інструменти для збереження молодості, потрібно отримати максимум знань про наші гени.

До чого ми схильні, які у нас є особливості, які поліморфізми? Коли ми знаємо більше про наші можливості і особливості, ми можемо на це правильно впливати. Тільки тоді, коли ми знаємо, з чим саме маємо справу, ми можемо з цим працювати”.

За словами Людмили Гончарової, є кілька загальних норм для всіх людей: вживати натуральні продукти, пити чисту сиру воду. “Але це — загальні принципи, а індивідуальні принципи базуються на результатах різноманітних аналізів, тобто персоналізованої інформації. Вона допомагає зрозуміти, які продукти харчування є будівельним матеріалом для наших клітин. При максимально якісному та правильно підібраному раціоні кожна клітина нашого організму починає отримувати корисні речовини і відновлюватися. Завдяки персоналізованим аналізам ми можемо вибрати собі персоналізовані вітаміни з овочів, фруктів, ягід та інших рослинних і тваринних компонентів, які допоможуть нашому організму якнайдовше зберігати красу і молодість. Тільки правильне користування інструментами дарує нам молодість, здоров'я і довголіття. І найкраще підбирати ці інструменти з лікарем, аби не зашкодити собі”.

Спікери Biohacking Conference Kyiv, яка відбудеться вже 11 листопада у конференц-холі «Оазис», під час своїх виступів розкриють також наступні теми:

• управління здоров'ям і підвищення продуктивності за допомогою біохакінгу;
  • способи продовження життя: на що здатний біохакінг;
  • як зберегти здоров'я в боротьбі зі стресом;
  • дієві прийоми для поліпшення функціонування мікробіоти;
  • переваги здорового сну і розумне використання біологічного годинника;
  • біохакінг ментального здоров'я за допомогою медитації;
  • спорт і правильні фізичні навантаження.

Список експертів, які виступлять на івенті, доступний на офіційному сайті події.

Поширені запитання: